HET LINOLEUMHUIS B. KREUGER BEDDEN Het leggen van linoleumvloeren eist vakkennis Vraagt ons deskundig advies Sedert 1 909 D. W. DE KRUYFF Zn Rokin 50, Amsterdam, Tel. 39576 tegenstanders, spelers en enkele officials, tegen wie de Ujpesti gespeeld hadden, een diner aan in het Carlton-hotel. De oude garde van Blauw Wit, resp. degenen die nog van hen in leven zijn zullen zich dat nog herinneren. Het was op zichzelf een merkwaardig voetballersfestijn! Dat was dus uit de amateurtij d, lang voor de wereldbrand die een eind maakte aan elk contact met Hongarije. Na de oorlog is dat echter geleidelijk weer in de oude banen geleid en zelfs beleefden de Hongaren geweldige triumfen. We hebben hun grote ploeg enkele jaren geleden in het Olympisch Stadion gezien, op weg naar Engeland waar ze het Engelse elftal met 62 verpletterden. Ujpest treedt heden aan in sterkste formatie, de Ujpesti zullen alles op alles zetten om zegevierend uit de strijd te komen. Wat zal Ajax daar tegenover stellen. De grote moeilijkheid schuilt in het hoge tempo der Hongaren. Snelheid en bewegelijkheid vormen de basis van het Hongaarse spel. Hun uitstekend positiespel is de kracht van hun aanval. Ajax heeft zondag in Breda gedaan wat verwacht kon worden, het won van N.A.C. Doch het speelde daarbij niet voor alles wat het waard was, de betere techniek maakte het mogelijk niet alles te geven en zich min of meer te sparen voor de wedstrijd van heden. Tegen Ujpest zal Ajax alles geven om een eervol resultaat te bereiken. We hopen met duizenden Amsterdammers, dat zij in deze opzet zullen slagen. De Ujpesti Dozsa Sport Club werd in 1885 opgericht. Ze droeg aanvanke lijk de naam UTE (Ujpester Turnverein), welke naam in 1950 werd gewij zigd in Ujpesti Dozsa Sport Club. De naam UTE heeft echter nooit ingang gevonden, men kende de club al spoedig onder de naam Ujpest, de naam van een vroeger voorstadje van Boedapest, waarvan het thans het vierde district vormt. Ujpest heeft door de jaren heen tot de beste clubs van Hongarije behoort en het behaalde in totaal negen maal het landskampioenschap. De eerste keer gebeurde dat in het seizoen 19291930 en in de daarop volgende jaren bouwde de oude Hongaarse club ook internationaal een reputatie op, die nog altijd groots is. Tussen de jaren dertig en veertig veroverde Ujpest driemaal de Mitropa Cup en eenmaal keerde het zegevierend van een toernooi in Geneve terug, waar tien landskampioenen hadden gestreden. Ook na de oorlog heeft Ujpest nog diverse Hongaarse titels kunnen veroveren, al werd de oude club een tijdlang overvleugeld door het destijds befaamde legerteam van Puskas e.s., Honved. Na het laatste landskampioenschap, in 19591960, nam Ujpest deel aan de strijd om de grote Europa Cup, waarin het niet verder kwam dan de tweede ronde. In die tweede ronde werd het dan echter ook uitgeschakeld door Benfica, de Portugese club die later de Cup zou winnen. In Lissabon was het toen 62 geworden en al nam Ujpest in eigen huis dan ook met 21 revanche, de betere doelcijfers brachten Benfica in de volgende ronde. Ook in vriendschappelijke wedstrijden moesten tal van vermaarde clubs de grote kracht van Ujpest erkennen. Van de laatste anderhalf jaar dateren overwinningen op AC Milan en Fiorentina, twee sterke Italiaanse clubs en gelijke spelen tegen Botafogo en de Hamburger SV. Het team van Ujpest, dat vandaag aantreedt, telt drie internationals, die J. HOVEN Ujpesti Dozsa Sport Club Voor een goede nachtrust koopt U natuurlijk 2e Oosterparkstr. 127-129, Tel. 740836 Ook REPARATIE in één dag bij een vakman

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 4