AJAX UJPEST m A. JANUS woninginrichting OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELS Motorkade 4-5, Telefoon 61091 - 68978, Amsterdam-N. Privé K 2964-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. HEDEN speelt de bekerwinnaar van Nederland voor het seizoen 1960/1961, Ajax, voor de tweede ronde om de Europacup voor bekerwinnaars tegen de bekerhouder in Hongarije Ujpest. Ajax plukt met de veelzijdige contacten de vruchten van de prestaties in het vorige seizoen. Het uitkomen in de inter nationale clubcompetitie voor topclubs (men spreekt hier van Intertoto- competitie) is mogelijk geworden, doordat Ajax als no. 2 in de Nederlandse hoofdklasse („ere-divisie") eindigde. De eindwed- strijden vanaf de halve finales, die Ajax op zo uit stekende wijze bereikte, moeten nog vastgesteld worden, thans is Ajax echter begonnen met de competitie der bekerwinnaars en met de indeling voor de tweede ronde is Ajax in zoverre gelukkig geweest, dat het in geheel Europa bekende Ujpest de tegenpartij der rood-witten is geworden. Ik meen daarmee niet dat de Hongaren gewillige slachtoffers zullen zijn. Ik ben overtuigd dat het tegendeel waar is. Maar de krachtmeting wordt van betekenis omdat Ujpest een internationaal vermaarde club is, die altijd gevreesd was en nog tot de sterkste ploegen van Hongarije behoort. Het is overigens niet voor de eerste maal dat Ujpest in Nederland en in het Olympisch Stadion speelt. In 1932, dus bijna dertig jaren geleden, maakte Ujpest een toer door Nederland. Persoon lijk heb ik daar nog bijzondere herinneringen aan, want via Praag (ik was consul van de Tsjechische voetbalbond in Nederland) had men in Boedapest mijn adres gekregen en verzocht men mij wed strijden voor Ujpest te arrangeren. Ik heb dat bij uitzondering toen gedaan en ik deed dat in samenwerking met de heer J. Wallien, vertegenwoordiger in Nederland van het Tungsram-concern. Ujpest was destijds de personeels vereniging van de Tungsram, de naam betekent Nieuw-Pest, een voorstadje van Budapest waar de fabrieken van de Tungsram en het stadion van Ujpest zich bevinden. De in 1885 opgerichte vereniging Ujpest was toen zij in Ne derland toerde, al sinds jaren een prof team, of eigenlijk een semi-profclub, want de spelers combineerden werken bij Tungsram met voetballen voor Ujpest. De wedstrijden die zij toen in Nederland speelden waren: Willem II (versterkt)Ujpest 22; V.U.C. (versterkt)Ujpest 1—1; Rot terdam: Nicholson (Engeland)Ujpest 23; Den Bosch: Zuid-Nederland Ujpest 14; Groningen: VelocitasUjpest 2—4; Deventer: Oost Nederland Ujpest 52 en Blauw WitUjpest 14. De toer werd op merkwaardige wijze besloten. De Tungsram bood aan alle Ferd. Bolsiraai 89-93, Telefoon 721230-727466, Amsterdam-Z. Kinkerstraat 192-198, Telefoon 82679, Amsterdam-W. PRINS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 3