r HET LINOLEUMHUIS BEDDEN 2e Oosterparkstr. 127-129, Tel. 740836 Het leggen van linoleumvloeren eist vakkennis Vraagt ons deskundig advies Sedert 1 909 D W DE KRUYFF Zn Rokm 50, Aftisiefdgm, Tel. 39576 ander spel dan beide in de regel leverden, hier kunnen allerlei factoren de doorslag geven en de waarde van het spel bepalen. De mentale instelling bijvoorbeeld is in zo'n „derby" belangrijker dan ooit. En het geluk, nu ja dat is altijd zo, doch in zulk een ontmoeting eerst recht. Of 1 goed is, of 2 of 3, 't is natuurlijk erg belangrijk! Maar de Amsterdam se sportenthousiasten hopen óók op een sportieve en eerlijke kamp, streng geleid en fair gespeeld. J. HOVEN De zege van Ajax op First Vienna Woensdagavond in het Olympisch Stadion behaalde Ajax een zeer verdiende zege op First Vienna. Het werd 43, cijfers die een geflatteerd beeld van de door de Weners geboden tegenstand gaven. Drie goals van Buzek leidden daartoe. Zijn eerste treffer was een oer-hard afstandschot waarop Hoogerman juist een klein onderdeel van een seconde te laat reageerde. Bij de tweede goal was er blijkbaar een misverstand bij de verdedigers van Ajax wie zou aanvallen. Met het gevolg dat even niemand aanviel en Buzek zijn kans met meesterschap greep. De derde goal ontstond uit een vrije schop tegen Pronk dicht bij de cirkellijn. Ajax vormde een muurtje. Buzek schoot via een Amsterdams been, de bal veranderde van richting waardoor hij buiten Hoogerman's bereik in de touwen vloog. Ajax stelde daar vier schitterende doelpunten tegenover, twee van Henk Groot en twee van Keizer, die als binnenspeler zijn aanvoerder naar de kroon stak. Klassewerk van de bovenste plank! Vooral de tweede goal van Keizer en de winnende goal van Henk Groot waren juweeltjes. Opmerkelijk was voorts dat de Weense rechtsbuiten te veel vrij spel genoot. Als ploeg was Ajax stellig beter. De ster van het veld was Bennie Muller. Hij was al zijn tegenstanders de baas, dook overal op waar gevaar dreigde en voorzag zijn aanval met sublieme passes. Verblijdend was het duidelijke overwicht van Ajax in de verlenging. Dat getuigde van de voortreffelijke conditie. Zowel na het tweede doelpunt als na de derde treffer van Ajax verslapten de Am sterdammers. De voorsprong van twee doelpunten gaf hen ten onrechte tot tweemaal toe het gevoel dat zij het wel wat kalmer aan konden doen. Maar daar was de Vienna toch te sterk voor! Met dat al een mooi succes, deze verdiende zege. Het verhoogt voor Ajax het perspec tief, het verhoogt óók het aanzien van het Nederlands voetbal. J. H. Voor een goede nachlrusi j t koopt U natuurlijk wim Iv t t t bij een vakman Ook REPARATIE in één dag PETTERSON CONRAD

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 4