AJAX tegen BLAUW WIT A JANUS L,. sji \i woninginrichting m OUD PAPIERHANDEL M.A.WESSELSnv Motorkade 4-5, Telefoon 61091 - 68978, Amsterdam-N. Privé K 2964-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. WAT is de tegenstand van Volendam teleurstellend geweest jongstleden zon dag tegen Ajax! Volendam stak zo goed van wal in deze competitie, doch is, mede door tegenspoed met spelers, danig verzwakt en zoals Volendam zon dag hier heeft gespeeld, gaat het pas gepromoveerde team moeilijke tijden tegemoet. Dat Ajax zulk een zege behaalde ligt echter niet alleen aan de tegenpartij. Ajax speelde een sterke partij of juister nog: Ajax had de grote verdiensten de zwakte van de tegenpartij op de juiste wijze uit te buiten. Het is wel merkwaardig hoe Cees Groot, die in het vorige seizoen vervangen werd, thans als de grote goalgetter terug gekeerd is. Captain Henk laat, zolang zijn oudere broer zó op schot is, het scoren gaarne aan hem over. Hij is altijd een spe ler die zijn aandeel in het teamwork goed ver richt en niet uit is op individuele successen. Op vallend is verder de come-back van Feldmann. De linkervleugel is daardoor, en door het knappe spel van Keizer als binnenspeler, ongetwijfeld versterkt. Doch laat ik de dag niet voor de avond prijzen! Feldmann kwam ook in het vorige sei zoen op verbluffende wijze terug, doch kon zich toch niet lang handhaven. Het is echter of zijn spel aan inzicht en technisch kunnen heeft ge wonnen en het grote voordeel is, dat hij ook als goalgetter uitblinkt. Door de sterker geworden linkervleugel is het spel van Ajax' aanval nóg attractiever geworden. Hoe ook het resultaat is, deze voorhoede biedt iets aparts! De terugkeer van Blauw Wit in de ere-divisie is een succes geworden. Met acht punten uit zes wedstrijden bezet Blauw Wit de zevende plaats en zouden de Zebra's vandaag winnen, dan hebben zij evenals Ajax tien punten en dan komen zij dus met Ajax gelijk! Dat is na tuurlijk van bijzondere betekenis voor beide clubs. Beide hopen op een plaats onder de hoogste vier, beide toonden" zich gedecideerd te sterk om be vreesd te zijn bij de staartgroep te belanden. Het gaat om de punten, na tuurlijk echter óók omdat ieder extra graag van de aloude tegenstander wil winnen. Vooral de oudere generaties denken aan legio wedstrijden tussen Ajax en Blauw Wit gedurende de halve eeuw waarin zij elkaar te lijf gaan en in vele sterke partijen elkaar de zege meestal fel en fair bestreden. Maar dat is toch "slechts iets volkomen bijkomstigs. Het gaat om het heden en om de naaste toekomst en die strijd zal, nu beide als semi-profclubs nóg weer nadrukkelijker op de zege ingesteld zullen zijn, spannend en boeiend worden. Afgaan op het spel van beide ploegen jongstleden zondag kan men niet. Beide ploegen hadden een zwakke tegenpartij; die sprekende overwinningen vormen geen maatstaf. Eigenlijk is er helemaal geen maatstaf voor zulk een wedstrijd, ook de huidige positie op de ranglijst niet. Dit wordt een heel VAN MOURIK Ferd. Bolstraat 89-93, Telefoon 721230-727466, Amsterdam-Z. Kinkerstraat 192-198, Telefoon 82679, Amsterdam-W.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 3