HET LINOLEUMHUIS B. KREUGER BEDDEN Het leggen van linoleumvloeren eist vakkennis Vraagt ons deskundig advies Sedert 1909 D. W. DE KRUYFF Zn Rokin 50, Amsterdam, Tel. 39576 Ajax First Vienna Woensdagavond a.s., 27 september om 8.15 uur, treedt Ajax in het Olym pisch Stadion aan tegen de bekende Oostenrijkse club First Vienna. Deze wedstrijd, kwartfinale van de intertoto-competitie, is ongetwijfeld heel interessant. Het Oostenrijkse voetbal heeft de laatste tijd tal van ecla tante successen behaald. Wanneer men weet, dat het nationale elftal van Oostenrijk het afgelopen jaar overwinningen boekte op vóetbalgrootmachten als Engeland, Spanje, Rusland (in Moskou) en Hongarije (in Budapest), die kan slechts met stomheid geslagen zijn over het feit, dat Oostenrijk niet inschreef voor het wereldkampioenschap voetbal 1962, omdat het bestuur van de Bond van mening was, dat men geen elftal op de been kon brengen, sterk genoeg om de bergbewoners in dit toernooi te vertegenwoordigen. De spelers, die zich dit reisje door de neus geboord zagen, hebben hun bonds- bestuur op sportieve wijze heel duidelijk laten voelen, hoe verkeerd dit besluit was. En nu zal men vragen, wat de resultaten van het nationale elftal nu te maken hebben met het team van First Vienna? Wel, dat is nogal het een en ander: First Vienna heeft in zijn team namelijk vijf internationals, zodat men gerust kan zeggen, dat de tegenstander van Ajax een waardige repre sentant is van het beste Oostenrijkse voetbal van dit moment. We geloven, dat alle voorwaarden aanwezig zijn om van AjaxFirst Vienna bijzonder veel spannends te kunnen verwachten in een goede partij voetbal. In verband met de bepalingen in de betreffende reglementen van de U.E.F.A., waarbij de recetteverdeling op een vastgestelde basis is bepaald, maakt het bestuur alle leden en donateurs er op attent, dat voor boven staande wedstrijd geen vrije toegang op vertoon van Ajax-diploma kan wor den verleend. Ook de Ajax-autokaarten zijn voor deze avond niet geldig. Voor de eerste ronde van de Europa-Cup zijn in de afgelopen week weer enige beslissingen gevallen. Tottenham Hotspur versloeg met 8:1 de Poolse kampioensclub Gornik en plaatste zich door een beter doelgemiddelde (105) in de volgende ronde Real Madrid rekende definitief af met Vasas (Boedapest), ditzelfde deed Standard Luik (België) met Frederikstad (Noorwegen), Partizan (Belgrado) won de tweede wed strijd van Sporting Lissabon, na de eerste ontmoeting gelijk gespeeld te hebben op nieuw won Servette (Zwitserland) van Hibernians Valetta (Malta) en de eerste ontmoeting tussen de Griekse kampioen Panathinaikos en Juventus (Italië) eindigde in een 11 gelijkspel. De tweede wedstrijd wordt 27 september a.s. in Turijn gespeeld. if De reeds herhaaldelijk als een goede oefenpartner van onze nationale ploeg gebleken Saarlanders waren ditmaal zwakker dan verwacht. Dat het desondanks een behoorlijke oefening geworden is dankt men aan de omstandigheid dat men onder de huidige omstandigheden niet de minste animo gehad zou hebben voor een voetbalgevecht, zeker Feijenoord en Ajax niet en de heer Schwartz evenmin. Alleen het publiek, dat „vecht- waar" voor zijn geld begeert en niet de zorgen kent van bestuurderen en spelers, was teleurgesteld ondanks prachtige goals van Henk Groot en de kleine Bouwmeester. En ongetwijfeld dient daarmee rekening gehouden te worden! Deze wedstrijd van woensdag j.l. heeft wel aangetoond dat Schuurman evenmin de BESTUUR AJAX. Van Hier en Daar Voor een goede nachtrust koopt U natuurlijk 2e Oosterparkstr. 127-129, Tel. 740836 Ook REPARATIE in één dag bij een vakman

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 4