s8*as."*Jiy CHEMISCH REINIGEN VERYEN Oranjeshirt en vechtlust Scheidsrechter Mondeel knock out De Koninklijke Schotse likeur Uw ve cn dl l ?nd*nks h,, Amsterdam Van Baerlestraat 19, tel. 722286 Linnaeusstraat 26, tel. 50011 Joh. Huizingalaan 328, tel. 754063 Amstelveen: Dorpstraat 59, tel. 4016 Is het een toevallig verschijnsel, of drijft de eerzucht onze sterkste spelers er toe om op de dagen, vlak voor het Nederlands elftal of het voorlopige team wordt gekozen, extra hun best te doen? Hoe dan ook, het was bepaald opvallend, dat zondag j.l. twee candidaten voor de midvoorplaats, namelijk Carol Schuurman en Tonny van der Linden, uitstekende wedstrijden speel den, dus vlak voor de ploeg tegen Saarland gekozen moest worden. Wanneer we nu denken, dat dit een verschijnsel van onze tijd is, vergissen we ons. Want lees nu eens de andere verslagen van dezelfde dag en dan lezen we dat in Utrecht Faas Wilkes een briljante partij speelde en de rechtstreekse grondlegger was van de overwinning, die Fortuna op D.O.S. bevocht. En in de Zaanstreek speelt ene meneer Abe Lenstra (kent u hem nog?) ook al op een wijze, alsof hij bezig is zijn eerste oranjeshirt nog te moeten veroveren. We zouden haast gaan hopen, dat er elke zondagavond een Nederlands elftal moest worden geformeerd. Al was het alleen maar om de vechtlust te bevorderen. D. M. Scheidsrechter Mondeel floot tijdens de wedstrijd D.F.C.'t Gooi in de dertiende minuut plotseling af. Hij kwam naar de zijlijn, waar de verzorgers zaten, maar naarmate hij naderde werden zijn stappen onzekerder. Juist voor hij de afrastering had bereikt wankelde hij en zakte hij ineen. De sterke armen van D.F.C.'s verzorger Groeneveld vingen hem nog bijtijds op en nadat de heer Mondeel enkele snufjes uit een flesje had genomen dat hem onder de neus werd gehouden, knapte hij weer op en kon hij zijn taak hervatten. Dat geschiedde geheel volgens de regels met een scheidsrechters- bal. De oorzaak van deze geschiedenis was niet ver te zoeken: even daar vóór had de heer Mondeel een door de 't Gooi-verdedigers weggetrapte bal tegen het hoofd gehad.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 2