AJAX tegen GVmA* V A. JANUS woninginrichting OUD PAPIERHANDEL M.A.WESSELS-,. Motorkade 4-5, Telefoon 61091 - 68978, Amsterdam-N. Privé K 2964-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. AFGAANDE op de resultaten door G.V.A.V. in de drie wedstrijden van de huidige competitie gespeeld, is men geneigd aan te nemen dat de ploeg van de enige noordelijke representant minder sterk is dan een jaar geleden. De verslagen van die drie competitie-wedstrijden wijzen ook wel in die richting. Toch wekt dit enige verwondering, omdat de Groningers zo ongeveer de zelfde ploeg op de been kunnen brengen die het vorige jaar geruime tijd bij de kanshebbers van het kampioenschap behoorde. De wijzigingen die er zijn zijn als versterkingen bedoeld. Het matige begin van de G.V.A.V. verwondert ons daarom enigs- 1 zins. We vertrouwen die brave Greuningers niet zo recht en de beslistheid waarmee een ieder voor hedenmiddag een zege van Ajax durfde voorspel len, maakt ons iets huiverig. Dit vindt niet alleen zijn oorzaak in het minder daverende begin van G.V.A.V., doch in de verwachting dat G.V.A.V. vandaag door Ajax tot een topprestatie geïnspi reerd wordt en dan aanmerkelijk sterker zal gaan spelen dan in de voorafgaande drie wedstrijden. Dan is er nóg een factor die ons op het uit eindelijk resultaat niet zo zeker doet zijn van Ajax' standpunt bezien. Dat is het door Ajax in de wedstrijd van jongstleden zondag tegen D.W.S./A. vertoonde spel. De defensie van D.W.S./A. ver dient grote lof voor het uitstekende spel dat ze vertoonde. Trouwens de gehele ploeg deed het on danks een gemis aan produktiviteit zeer goed, het was de beste wedstrijd van D.W.S./A. in het nieuwe seizoen en het gelijke spel was dan ook niet onverdiend. Ajax echter speelde minder dan in de vorige wedstrijden. Men mag in zijn kritiek natuurlijk niet onbillijk zijn. Het was moeilijk spelen in die drukkende vochtige lucht en de tegenstanders waren we zeiden het reeds defensief zeer goed. Wat speelden bijvoorbeeld rechts achter Flinkevleugel en de „zwerver" Westphaal niet een prachtige wed strijd! Het was buitengewoon moeilijk zich aan de niet aflatende dekking te onttrekken. Het wilde ons ook voorkomen dat Ajax niet onbevangen ge noeg speelde, te zeer onder de indruk van het feit dat men nu al zo herhaal delijk tegen D.W.S./A. in het Olympisch Stadion zijn neus stootte. Neen, Ajax was niet op zijn best, een feit dat verder niets verontrustends heeft. Technisch was Ajax beter en vooral in het eerste kwartier toen er onop houdelijk applaus van de tribunes opklaterde voor fraaie combinaties. We geloven dat ook de ietwat overdreven fluiterij voor miniatuur-vergrijpen en het negeren van de eigen voordeelregels enige Ajacieden irriteerde. Maar óók het sterke Feijenoord kon niet scoren en liet een punt in Utrecht, precies als Ajax. Nogmaals, er schuilt in zo'n kleine teleurstelling niets verontrus tends. Als Ajax vandaag speelt voor wat het werkelijk waard is, dan moet een revanche voor de minder sterke beurt van jongstleden zóndag mogelijk zijn. J. HOVEN. Ferd. Bolstraat 89-93, Telefoon 721230-727466, Amsterdam-Z. Kinkersiraat 192-198, Telefoon 82679, Amsterdam-W.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 3