LINOLEUMHUIS BEDDEN 2e Oosterparkstr. 127-129, Tel. 740836 I I Het leggen van linoleumvloeren eist vakkennis P" I Vraagt ons deskundig advies Ow! DE°KRUYFF Zn R°kin 50' Ams,e"lam. Tel- 395/6 Heeft „clubliefde" afgedaan Zeker, er is een nieuwe tijd, het profvoetbal eist een zakelijke opzet, de topspelers, die betaald worden, zijn de artiesten die waar voor hun geld moeten leveren. De bestuurderen moeten pientere zakenlui zijn, dat eist het profvoetbal. Maar betekent dat nu ook dat de hogere waarden van de sport en van het leven in en om de clubs nu ook definitief hebben afgedaan? Neen, zegt president Melchers van Ajax. Hij schrijft o.a. in het „Aiax- Clubnieuws": „Gaan de zgn. „rijkere clubs" hiernaast dan nog suggesties doen en brutaalweg toestanden creëren, welke alleen maar in hun kader passen, dan doet de K.N.V.B. er beslist goed aan om het betaalde voetbal nu maar meteen terug te brengen tot die paar verenigingen, die straks een recette van 6 a 7 ton kunnen maken en die geen interesse meer hebben om eigen jeugd op te kweken, maar over voldoende middelen en onvoldoende liefde voor de tradities van clubliefde beschikken om alles te kopen wat naam en faam heeft." Voorzitter Kieboom laat een geheel ander geluid horen in de speciale sporteditie van Het Vrije Volk: „De tijd dat het publiek van een bepaald shirt hield is voorbij. Dit geldt ook voor de spelers. De mensen willen goed voetbal zien en wanneer Jan niet voldoet, terwijl hij toch een volbloed Feijenoorder is zoveel hebben wij er trouwens niet meer dan spijt het ons heel erg maar dan moet er een vervanger voor hem komen. Er is nóg iets, dat in ons land niet goed is," zo besloot hij. „Wanneer een club een hoog transferbedrag voor iemand vraagt, dan moet de club of hij nu in de ere- of een lagere divisie speelt deze speler naar rato honoreren. Dat is een billijke regeling voor beide partijen." J. H. Aan de jeugdige kijkers Hallo, hallo, hier is een speciaal bericht, bestemd voor de duizenden jon gens die zondag aan zondag de voetbalwedstrijden bezoeken. Jongelui, we verzoeken jullie deze regels met aandacht te lezen. Het gaat om iets zeer belangrijks, namelijk jullie gedrag vóór, tijdens en na de wedstrijden. In het Olympisch Stadion, op het Mos veld en in het Ajax-stadion, dus overal waar onze hoofdstedelijke eredivisieclubs spelen, zijn jullie van harte en tegen een gereduceerde prijs welkom. Maar als een deel van de jeugd niet heel snel van gewoonte verandert, kunnen maatregelen die jullie geen van allen prettig zouden vinden, niet uitblijven. Te veel jongens maken zich schuldig aan wangedrag, zoals het overal opklimmen, het overlopen naar een duurdere rang en het over het speelveld lopen na de wedstrijden. Op die manier maken vele jongens op ergerlijke wijze misbruik van de gastvrijheid onzer voetbalclubs. Gelukkig zijn lang niet alle jongeren zo slecht in hun optreden, er zijn duizenden jongens die zich inderdaad gedragen zoals het behoort. Het be- Voor een goede nachtrust n ff* S"* koopt U natuurlijk Ba fe 3 Cjl bij een vakman Ook REPARATIE in één dag

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 4