D.W.S.-A. AJAX A. JANUS woninginrichting m OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELS Motorkade 4-5, Telefoon 61091 - 68978, Amsterdam-N. Privé K 2964-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. WE hebben, we zouden haast zeggen met voldoening, bemerkt dat verschil lende confraters niet schromen voor de eerste hoofdstedelijke plaatselijke ontmoeting een zege voor de Stadionclub te voorspellen. Dat is een aanmoe diging voor de gastheren doch evenzeer een prikkel voor de Meerclub. Het is duidelijk dat Ajax er op gebrand is om door een zege de traditie dat het in het Olympisch stadion niet kan winnen van D.W.S.-A, te breken, daardoor dan tevens de kans verhogende om bij de topgroep te blijven. Maar al is er dan deze voor Ajax dreigende traditie, er zijn toch vermoedelijk nog méér Amsterdammers die eerder in een succes van Ajax geloven. In elk geval is er afdoende stof geweest voor ingewikkelde bereke ningen en diepzinnige beschouwingen wie er zal winnen. De gehele week waren de hoofdstedelijke voetballiefhebbers er van vervuld en menig opge wonden gesprek was er het gevolg van. Men kan dan ook verwachten dat er „veel volk" naar het Stadion zal komen en dat er een voorlopig record geboekt wordt. Dat zal nu wel geen uitverkocht huis worden zoals in Rotterdam (met de helft zou men hier al tevreden zijn!). Doch de sfeer zal ze ker een zodanige zijn dat de wedstrijd een bijzon der evenement wordt. D.W.S.-A heeft het tot nu toe niet slecht gedaan. De qua spel heel matige aanvangswedstrijd tegen M.V.V. (dat toch heus zo zwak niet is, getuige het gelijke spel tegen G.V.A.V.) leverde een beschei den zege met 1—0 en jongstleden zondag wist DE KREEK D.W.S.-A het in Volendam tot een puntenverde ling te brengen. D.W.S.-A is dus na twee wedstrijden nog ongeslagen en doelman Heeres, die er steeds beter in komt, kan er zelfs prat op gaan dat hij persoonlijk ook ongeslagen bleef, waardoor zijn club de enige vereniging in de ere-divisie is die nog geen doelpunt tegen heeft. De achterhoede is dan ook de grote kracht van de ploeg met aanvoerder Boskamp in uitstekende vorm en Westphaal als zijn partner een gelukkige ontdekking. Alleen met de aanval, of juister nog, met de produktiviteit van de aanval is het nog niet te best gesteld. Toch wordt er vaak goed aanvalsspel opgebouwd, het is vooral de moeilijke afwerking waaraan het tot heden hapert. Ajax heeft, evenals D.W.S.-A, tot nu toe drie punten behaald, waarbij ook Ajax nog niet tegen de sterkste tegenstanders uitkwam. Want zowel D.O.S. als Enschede zijn tot dusverre van minder gehalte dan in het vorige sei zoen. Vooral de Twentenaren stelden zondag in de Meer teleur en ondanks de hoge zege haperde er nogal het een en ander bij Ajax. Men zal vermoe delijk vandaag wel uit een ander vaatje tappen en dan zal Heeres wel grote moeite hebben om zijn ongeslagen record te handhaven. HOVEN Ferd. Bolstraat 89-93, Telefoon 721230-727466, Amsterdam-Z. Kinkerstraat 192-198, Telefoon 82679, Amsterdam-W.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 3