B. KREUGER HET LINOLEUMHUIS BEDDEN 2e Oosterparkstr. 127-129, Tel. 740836 Het leggen van linoleumvloeren eist vakkennis Vraagt ons deskundig advies Sedert 1909 Rokin 50, Amsterdam, Tel. 39576 D. W. DE KRUYFF Zn Het Olympisch Stadion in het goud In 1962 bestaat de N.V. Het Nederlands Sportpark een halve eeuw. Dat wordt een grandioos feest, dat waarschijnlijk tesamen gevierd wordt met het N.O.C., dat het volgend jaar eveneens vijftig jaar bestaat. Directeur Bessem heeft Amsterdam voorgedragen als plaats voor de eindstrijd om de Europa beker en hoopt dit voetbalevenement als hoofdnummer van de jubileum viering te kunnen bezigen, waarbij hij dan hoopt op de daadwerkelijke (en niet platonische) medewerking van de gemeente door o.a. voor die wedstrijd van belastingheffing af te zien. Terecht wijst de heer Bessem er op dat zulk een wedstrijd zeker een dertigduizend kijklustigen van buiten Amsterdam trekt, hetgeen voor de stad Amsterdam stellig van belang is. Het is nog te vroeg om hier in details te treden over deze feestelijke her denking, doch we hopen dat het prijzenswaardig initiatief van de heer Bessem alom steun zal krijgen en volledig mag slagen. Piet Kruiver boos Piet Kruiver is met wrok in zijn hart (aldus Grifhorst in een speciale voetbalkrant van Het Vrije Volk) naar Lanerossi gegaan. Hij is de zwaarst betaalde Nederlandse voetballer, hij heeft een banksaldo van belang, een villa, natuurlijk een auto, enfin hij heeft het geweldig. Dat hij met wrok m zijn hart uit Nederland vertrok, daaraan hebben blijkbaar sportjournalisten schuld. Er moeten er zelfs zijn die schreven dat hij niet kan voetballen. Nu, dat is natuurlijk een onverstandige uitspraak, doch dat verschillende col lega's hem als midvoor in de nationale ploeg niet bewonderen konden mag niemand hen verwijten. Kruiver was hier geen succes en in Eindhoven was hij dat ook niet. Natuurlijk heeft hij kwaliteiten en capaciteiten en het is best mogelijk dat die, nu hij volledig beroepsvoetballer is, onder degelijke leiding tot hun recht komen. Maar of de strenge critici in Nederland ongelijk hebben, dat zal nü moeten blijken. J. xi. Niet achter het stuur De vraag, hoe ver een Bond mag ingrijpen in de persoonlijke vrijheden van zijn leden, is actueler dan ooit, nu in de afgelopen week de Hongaarse voetbalorganisatie (een door de Staat geleide instelling) heeft verordonneerd, dat de spelers, die tot de selectieploeg voor de W.K. behoren, geen auto mo gen besturen. Motief: autorijden is ongezond. Dit laatste is aan de hand van doktersver klaringen vastgesteld. Wij kunnen ons dit besluit, hoewel het diep ingrijpt in het privéleven, toch wel voorstellen. Het geldt voor een beperkte tijd en voor een kleine groep spelers. Ook bij óns merkt men wel iets van een on verstandige leefwijze van voetballers, die contractspelers zijn en die een betere conditie zouden hebben, indien zij op de dagen, waarop zij met train den, zuiniger op zichzelf waren. Eigenlijk zou iedere betaalde speler voor de duur van zijn contract geheel onthouder en niet-roker moeten zijn. Maar dat zal wel een droombeeld blijven (pe Sportkroniek) Voor een goede nachtrust koopt U natuurlijk bij een vakman Ook REPARATIE in één dag

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 4