Twee elftallen De heel sterken Scheidsrechterscursus Clubliefde! De „derbies"!!! post en vol vertrouwen steekt ook het bestuur, in oude samenstelling herkozen, van wal. Ajax staat klaar voor de „ballade des points", die aanstaande zondag al met de zware uitwedstrijd tegen D.O.S. een aanvang neemt. Moge dit zèer ge waardeerde contact met Sheffield Wednesday tot een blijvende, nuttige relatie leiden en de generale repetitie zijn van een mooi en sterk stuk! Dat men, in het betaalde voetbal, aan een elftal spelers niet genoeg heeft, is in de afgelopen competitie wel duidelijk gebleken. De 18 eredivisie-clubs hadden in deze competitie namelijk in totaal 382 spelers nodig, dat wil zeggen gemiddeld 22 Het gunstigst kwam G.V.A.V. uit de bus, dat slechts 16 spelers nodig had voor zijn 34 wedstrijden. Dan volgen Feijenoord en V.V.V. met 17, Fortuna '54, N.A.C. en Rapid J.C. met 18, Ajax en D.O.S. met 20. A.D.O. had de meeste spelers nodig, namelijk 28! Ook Elinkwijk staat hoog genoteerd met 27. Nog een bijzonderheid: Ajax, Sparta, D.O.S., S.C. Enschede, Elinkwijk en N.O.A.D. misten in elke wedstrijd één of meer spelers van de kernploeg. Er waren in de afgelopen competitie slechts 22 spelers in de eredivisie, die alle competitiewedstrijden, in totaal 34 dus, voor hun club hebben gespeeld. Deze heel sterken zijn: Kerkum (Feijenoord); Nass (V.V.y.); Borghuis, Roffel, Buist en La Crois (G.V.A.V.); Renders en Brusselers (P.S.V.); Niessen en Westphaal (D.W.S.- A.); Van Hoogenhuizen en Kuys (N.A.C.); Feyt (Willem II); Cock Clavan (A.D.O.) Brüll, Lenz en Ederveen (Rapid J.C.); Coenen en Van Dijk (M.V.V.); Munsters en Pieneman (Fortuna '54); Peggeman (Alkmaar). De K.N.V.B., afdeling Amsterdam, brengt onder de aandacht van belangstellen den, dat wederom een opleidingscursus voor scheidsrechter zal worden gehouden in het bondsbureau, Emmalaan 10, Amsterdam-zuid en wel op de volgende dins dagavonden: 19 en 26 september, 3, 10, 17 en 24 oktober 1961. Aanmeldingen dienen uiterlijk 1 september a.s. in het bezit te zijn van genoemd bondsbureau. Deelnemers mogen niet ouder zijn dan 35 jaar. In het speciale clubblad van De Volewijckers, ter ere van de promotie naar de eredivisie, lezen we in antwoord op de vraag hoe dit bereikt werd: „Sinds de intrede van het betaalde voetbal, heeft de mening post gevat, dat clubliefde nog maar een begrip is. Als dit werkelijk het geval is, ben ik geneigd te veronderstellen, dat er dan maar heel, heel weinig elftallen in staat zullen zijn, in dezelfde omstandigheden een dusdanig resultaat te boeken, als de Volewijckers gedaan hebben. Hier kom ik dan tevens op 't punt van uitgang. Ik wil hier dus mee te kennen geven, dat onze spelers een ploeg vormen, welke in de eerste plaats gebaseerd is op techniek en het voor elkaar op de bres staan. Maar om tot uitzonderlijke prestaties te komen, moet er in de jongens nog iets leven van gevoel voor de club. Dat dit bij de Volewijckers mogelijk is, kan mij alleen maar dankbaar stemmen." v. V. J. HOVEN. 3 september: 24 september: 8 oktober: D.W.S.-A.—Ajax Blauw WitDe Volewijckers AjaxBlauw Wit D.W.S.-A.De Volewijckers AjaxDe Volewijckers D.W.S.-A.—Blauw Wit 19 november: 17 december: 24 december:

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 2