ROOD-WIT thuis AJAX SHEFFIELD WEDNESDAY tegen Zondag 13 Augustus 1961 NO, Prijs 15 cent TVTog ligt vers in ons geheugen het sublieme partijtje dat Ajax tegen Pirmasens ten beste gegeven heeften waarmee het langdurige seizoen 1960-1961 prachtig besloten werd. De inspiratie tot dat uitstekende spel vloeide voort uit de mentale instelling, veroorzaakt door de aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid dat de ploeg van Ajax intact zou blijven en ook in het nieuwe seizoen de vertegenwoor diging van Ajax in de eredivisie opgedragen zou kunnen worden. Meer in het bijzonder gold dit de poging om Henk Groot en Swart bij Ajax weg te kopen. Dat het bestuur van Ajax dit verhinderd heeft zal door de gehele aanhang van Ajax met vreugde zijn begroet en misschien nog wel het meest door Swart em Groot. Ajax zal ook in het nieuwe seizoen over een elftal beschikken dat een hechte combinatie kan vormen en, afgezien van winnen of verliezen, voetbal toont dat attractief en spectaculair is. Dat de leiders van Ajax gaarne de mogelijkheid hebben aangegrepen om met Sheffield Wednesday een aantal oefeningen te organiseren en tenslotte de laatste oefenwedstrijd voor het begin der competitie te houden, is begrijpelijk. Het is waar, de zomerrust is op deze wijze rijkelijk kort, doch die wedstrijden voor de zogenaamde intertoto-competitie kon Ajax niet laten lopen, evenmin als deze trainingsmogelijkheid met en tegen Wednesday. De Wednesday heeft met Ajax gemeen dat zij in de League op de tweede plaats eindigde in het vorige seizoen. Keeper en spil zijn internationals, doch verschil lende spelers zijn vrijwel van gelijke kracht en zeker is dat men hier te doen heeft met een van de allersterkste ploegen van Groot-Brittannië. Het zal een vriendschappelijk contact geweest zijn in de nu voorbije dagen en de wedstrijd van heden zal dat op de juiste wijze besluiten, daar zijn we van overtuigd. Daar zal de relatie, de vriendschap mogen we wel zeggen, met Vic Buckingham wel een waarborg voor zijn, de man die op zo voortreffelijke wijze de opvolger geweest is van de onvergetelijke Jack Reynolds (a propos, op 23 sep tember hoopt de grand old man van Ajax zijn tachtigste verjaardag te vieren, waarvoor Ajax hem een feest zal bereiden!) en die nu in de jonge trainer Keith Spurgeon opnieuw een Engelsman-trainer gekregen heeft wiens arbeid tot dus verre zeer goede verwachtingen opwekt. Het is met de technische leiding bij Ajax weer best in orde. Potharst en Keizer zullen nu, met André Kraan als opvolger van de onvergetelijke Jan Schubert, hun nuttige en deskundige arbeid weer een jaar voortzetten. Ook het nieuwe erelid, de secretaris der elftallencommissies Willem Bruynesteyn, blijft op zijn

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 1