KOOD-WIT thuis AJAX F.C. PIRMASENS tegen Zaterdag 22 Juli 1961 Prijs 15 cent TTedenavond bindt Ajax de strijd aan tegen het Saarlandse Pirmasens en on getwijfeld wordt de betekenis van deze ontmoeting verhoogd door dat in dit treffen beslist moet worden wie als nummer één van groep 6 zal eindigen en daardoor dan geplaatst zal worden in deze interclub-competitie voor de nader vast te stellen eindronden. Bovendien wordt de attractie van deze wedstrijd ver hoogd doordat Ajax in Pirmasens met 42 verloor en zeker zal trachten voor de enige nederlaag in deze competitie van vier revanche te nemen. ^.a^..n*e^ me^ een ©ven sterke ploeg als in Pirmasens zal aantreden is waarschijnlijk, nu de technische leiders van Ajax reeds de vorige week de beide grote cracks Henk Groot en Swart niet meer opgesteld hebben, zulks in verband met het feit dat dit tweetal de gelederen van Ajax verlaten wil. Op zich zelf zal niemand het kwalijk nemen dat dit duo de kans wil waarnemen om een bijzondere slag te slaan. Dat echter één club, die als ze dat wil, het gehele Nederlands elftal „kopen kan, achten we onjuist en stellig niet in het Nederlands voetbalbelang. Het lijkt ons zelfs zeer de vraag of Feijenoord verstandig doet zijn voornaamste tegenstanders de sterkste wapens af te kopen. Intussen is wel gebleken dat de Ajax-school bijzonder in trek is! In elk geval lijkt ons een regeling, zoals aan vankelijk gold, namelijk een limitering van het aantal spelers dat men kopen" mag, de voorkeur te verdienen, vooral óók omdat men, door de clubs de'kans te geven het geld te laten beslissen wie zich de sterkste noemen kan de opbouw van sterke ploegen onmogelijk maakt. Het feit dat Ajax jongstleden zaterdag de goede ploeg van Malmë een ver diende nederlaag toebracht, ondanks het gemis van zijn beide internationals in de voorhoede, bewijst dat Ajax ook zonder die twee over tegenstanders van erkende reputatie kan zegevieren. We hopen dat de ploeg heden dit feit zal kun nen bevestigen. Men zal zich herinneren hoe Ajax in Pirmasens na de rust met 2-1 voor stond en toen m korte tijd drie goals tegen kreeg, die Pirmasens met 4—2 de zege brachten. Thans zal Ajax zich niet zo licht overspelen laten. We wijzen er nog op dat het nog met zeker is dat Ajax in deze wedstrijd aan een gelijk spel al genoeg heeft om als eerste te eindigen. Wél schakelt Ajax door betere doelcijfers Pirma sens uit, doch Malmo zal ongetwijfeld een grote zege op Zürich behalen en dan zouden deze Zweden tóch nog met de eer gaan strijken. Alles op alles zetten om te zegevieren, dat moet het devies zijn voor Ajax! J. HOVEN.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 1