ROOD-WIT thuis AJAX MALMO F.F. tegen Zaterdag 15 Juli 1961 Prijs 15 cent Dank zij twee sprekende overwinningen op de F.C. Zürich is Ajax weer in the running voor de eerste plaats in de groep VI van het in ter-club kampioenschap. Na de resultaten van jongstleden zaterdag en zondag heeft Malmö de leiding ver kregen door een zege op Pirmasens met 42. Het is wel merkwaardig dat in deze groep, nadat vier van de zes wedstrijden zijn gespeeld, nog drie clubs kans hebben om op de eerste plaats te eindigen. Alleen Zürich telt niet meer mee. De Zwitsers zijn definitief hekkensluiter in groep VI. Ajax heeft zich keurig hersteld van een minder succesrijk begin, een nederlaag in Pirmasens met 4—2. Thans staan Ajax en Pirmasens gelijk met vijf punten, één punt achter Malmö, dat het tegen Zürich ongetwijfeld wel tot acht punten zal brengen. Ajax heeft echter de beslissing in eigen hand, want als het van daag van Malmö wint en de volgende week, ook op eigen veld, eveneens de meer dere zou blijven over Pirmasens, dan eindigt Ajax als eerste en zou dan geplaatst zijn bij de laatste acht, de winnaars van de acht groepen, die dan later in het jaar de kwart-eindstrijden spelen. We willen niet in de fout vervallen die anderen maken, die nu al weer de huid verdelen, hoewel de beer nog lang niet is geschoten. Ajax krijgt het voordeel van eigen veld, doch dat leidt niet steeds tot overwinningen. Dat men „uit" win nen en „thuis" verliezen kan, bleek bij voorbeeld bij FeijenoordSchalke. De Rotterdammers zijn ook nu nog favoriet, doch het wordt toch ook oppassen voor hen uit tegen Chaux de Fonds. V.V.V. krijgt zo waar ook nog een redelijke kans om op de eerste plaats van groep zeven te eindigen en Sparta, ja, hier is opti misme zeker niet misplaatst. De mannen van het Rotterdamse Kasteel doen het in deze internationale nacompetitie voortreffelijk! Hoe ook de uitslag hedenmiddag wordt, of Ajax wint of verliest en datzelfde geldt voor de volgende week! nu reeds is er volop reden ook voor de prestaties van Ajax respect te hebben. Wanneer straks de balans opgemaakt wordt van alle door Ajax in dit seizoen gespeelde wedstrijden, dus voor de eredivisie, de beker competitie en de internationale na-competities, dan geloven we dat niemand ontkennen kan dat Ajax ook nu weer een prestatie leverde die eerbied en be wondering afdwingt. J. HOVEN. idii* --'v./-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 1