ROOD-WIT thuis A JAK tegen HERACLES Donderdag 1 Juni 1961 Prijs 10 cent De kans is groot dat de wedstrijd van Heracles tegen Ajax voor de beker héél wat feller en pittiger zal worden dan de laatste competitiewedstrijd op eigen terrein tussen Ajax en N.O.A.D. Het is voor beide partijen aantrekkelijk deze wedstrijd te winnen waardoor men nog een extra ontmoeting te spelen krijgt, de demi-finale, en als men die wint uitkomen mag in de eind strijd, de Nederlandse „cupfinal". Laten we even memoreren dat Ajax voor de achtste finales met 21 van de kampioen der tweede divisie, Haarlem, heeft gewonnen wat niet zo gemakkelijk bleek te zijn, hetgeen de cijfers wel aantonen. Het is een moeilijke geschiedenis met die beker-competitie. De K.N.V.B. wil de bekercompetitie weer in ere herstellen, doch slaagt daarin tot dus verre niet. Dat is logisch want tussen de belangrijke competitie-wedstrijden door zijn voor de topgroep van het wedstrijdwezen in de K.N.V.B. die lange reeks wedstrijden tegen lager geklasseerde groepen voor ere-divisieclubs en ook voor het gros der eerste divisieclubs niet bijster interessant, ook niet voor de eerste divisieclubs en óók niet steeds voor het publiek. De pers, waarvan de grote meerderheid de wedstrijden negeert (alleen uitslagen en in sommige gevallen ook dat niet eens!) doet er ook niets aan. Men is echter thans tot de kwart-eindwedstrijden genaderd, de halve eindstrijden en de eindstrijd zijn nabij en voor die laatste wedstrijden voor de bekercompetitie lijkt mij belangstelling van het publiek alleszins gerechtvaardigd. Heracles heeft in zoverre een onfortuinlijk seizoen gehad, dat het in één afdeling ingedeeld werd met Blauw Wit. Anders was het waarschijnijk al kampioen en dus gepromoveerd naar de ere-divisie. De kans dat Heracles alsnog promoveert lijkt ons groot. De Almeloërs hebben een goede kans aan staande zondag in Almelo beide punten op Be Quick te veroveren en alsdan, of anders via een beslissingswedstrijd tegen D.H.C. als tweede te eindigen. Dan krijgen zij alsnog de kans voor indeling in de eredivisie te mogen spelen tegen no 16 der eredivisie en tegen nummer twee van de eerste divisie A, hetzij Volewijckers, K.F.C. of Vitesse. In die competitie achten we Heracles met zijn produktieve aanval eventueel favoriet. We schatten Heracles gelijk in kracht met de tweede helft van de ere divisie. Alleen een Ajax, dat weer naar de oude, goede vorm gegroeid is en de morele inzinking, waarvan het in de laatste wedstrijden blijk heeft ge geven, toont te hebben overwonnen, achten we hedenavond wel in staat om te winnen en zich een plaats in een der twee halve eindstrijden te ver zekeren. Good luck, Ajax! Ter oriëntering delen we nog mee dat bij een gelijk spel deze bekerkam pen moeten worden verlengd volgens onderstaande bepalingen: a. na het verstrijken der 90 minuten wordt geloot voor doelkeus; b. telkenmale na IVz minuut spelen wordt van doel gewisseld, met dien verstande, dat zodra een der partijen een doelpunt maakt, het spel wordt gestaakt; c. is na het verstrijken der vierde IVz minuut nog niet gedoelpunt, dan wor den 5 strafschoppen per elftal door 5 verschillende spelers genomen. Winnaar is het elftal, dat daaruit het grootste aantal doelpunten behaalt. Wordt ook dan geen beslissing verkregen, dan worden zo dikwijls door- elk elftal op dezelfde wijze 5 strafschoppen genomen tot de beslissing is gevallen. J. HOVEN.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 1