Bellevue AJAX N.O.A.D. tegen OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELS Motorkade 4-5, Telefoon 61091- 68978, Amsterdam-N. Privé K 2964-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. Ere-voorzitter Koolhaas heeft het juist weer gegeven: de Ajax-ploeg maakt op het meest ongelegen moment een inzinking door, waarbij het spel achteruit gegaan is. Voor het ogenblik is de kampioenskans daardoor zij het dan nog met officieel, doch wie twijfelt er nu nog aan Feijenoord? verkeken. Ajax heeft de kans in eigen hand gehad, doch is vóór het einde zo zeer in kracht gedaald, dat grif toegegeven moet worden dat Feijenoord de kampioenstitel verdient en het elftal van Ajax, zoals het nu al enige weken speelt, niet. We twijfelen er geen moment aan dat men in de Ajax-kring deze gang van zaken sportief opvat. Toch moeten er bepaalde factoren zijn die deze onverwachte inzinking veroorzaakt hebben Of het alleen vermoeidheid is, zowel lichamelijke als psychische, is moeilijk na te gaan. Feit is echter, dat het vooral de minder goede vorm van de internationals is, die tot de huidige verzwakking aanleiding heeft gegeven. Op het einde van een zwaar seizoen tot zo'n dubbele taak geroepen te worden, be tekent wel een bijzondere inspanning. Zowel Henk Groot als Swart hebben be- wezen bijzondere voetballers te zijn, die ieder Ajax benijdt. Dat aanvoerder Groot, ondanks zijn record-score van het jaar voor de tweede maal, zijn zuivere schot kwijt schijnt te zijn en dat Swart, na zijn spierblessure, aan glans heeft ingeboet is van grote invloed geweest. Dat zij echter „terug komen" daar kan men staat op maken! Van invloed is voorts geweest dat Pronk niet mee speelde jongstleden zondag. Wim Anderiesen heeft hem voortreffelijk vervangen, doch na Leipzig betekende het spelen van Pronk al een steunpunt op zich zelf in moreel opzicht. Voorts is door de pijnlijke wijze waarop over linksbuiten Keizer is geschreven, aan diens zelfvertrouwen binnen de lijnen vermoedelijk ook getornd. Maar of er nóg andere factoren zijn weten we niet, doch tenslotte is het iets dat herhaaldelijk voorkomt bij ploegen die onder sterke geestesspanning spelen. Wie Ajax kent en weet wat de spelers en de club bewezen hebben waard te zijn, mag het voor het ogenblik jammer vinden dat het ditmaal niet tot het kampioenschap leidde, doch de toekomst voor Ajax kan men ook nu met het grootste vertrouwen tegemoet zien. De wedstrijd van heden is ineens van een geheel andere aard geworden dan aanvankelijk door iedereen was verwacht. Ajax is voor het moment niet meer de ongenaakbare" en N.O.A.D. is, ondanks de degradatie, niet meer het lam dat men ter slachtbank leidt. Het zou ons niet verbazen als het vandaag een onver wacht spannende wedstrijd werd! J. HOVEN. DINERS - RECEPTIES - GERENOMMEERDE KEUKEN Leidsekade 90 Telefoon 36221 Amsterdam-Centrum

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 3