AJAX tegen DWmSm-Am Motorkade 4-5, Telefoon 61091 - 68978, Amsterdam-N. Privé K 2964-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELS J)e wedstrijd van hedenmiddag is voor het Amsterdamse voetbal een van de belangrijkste van het gehele seizoen en wat de uitslag betreft voor Ajax en voor Feijenoord bovenal van grote betekenis omdat deze beslissend kan zijn, wie kampioen van Nederland zal worden. Die uitslag op zichzelf is voor D.W.S.-A. minder belangrijk omdat ook een overwinning de D.W.S.-ers de kans om tot de bovenste vier te zullen behoren niet terug brengt. Als D.W.S.-A. de resterende vier wedstrijden wint, dan zou het dus nog acht punten toevoegen aan het huidige totaal en dus op 39 punten eindigen. Maar V.V.V. heeft nu al 39 punten en G.V.A.V. al 37 en we nemen niet aan dat de Groningers op 37 punten blijven staan, dat kan trouwens moeilijk als men in overweging neemt wat deze clubs nog te spelen hebben. Ik weet, er zijn altijd nog optimisten, doch bij D.W.S.-A. zal men moeten begrijpen, dat de mooie kans verkeken is. Maar de wedstrijd van heden in het Ajax-stadion dient men los van de punten en van de positie in de eindstand te bekijken. D.W.S.-A. wil deze wedstrijd win nen, ook al helpt een zege haar niet meer aan de vierde of derde plaats. Want D.W.S.-A. heeft de grote eerzucht bovenal van Ajax te willen winnen. Daarom zullen Boskamp en zijn mannen vandaag spelen voor alles wat zij waard zijn en zij zullen daarbij in het voordeel zijn ten opzichte van Ajax, dat immers moet winnen om nog kampioen te kunnen worden. Feijenoord heeft nog maar één kans op een nederlaag, dat is 4 juni in Venlo tegen V.V.V. En dan moeten de Venloërs in die laatste wedstrijd nog dienen te vechten voor de derde resp. vierde plaats, anders ontbreekt bij de Venloërs de prikkel om alles te geven voor de zege. D.W.S.-A. zal dat heden zeker wel doen. En waartoe het, op volle kracht spe lend, in staat is dat heeft men in de tweede helft van de wedstrijd tegen P.S.V. op 7 mei kunnen zien. Toen speelden de blauw-zwarten een uitstekende partij en als het de P.S.V.-ers toen niet wat had meegezeten zou D.W.S.-A. de volle buit in de wacht gesleept hebben. n Het Amsterdamse publiek weet dat D.W.S.-A. tegen Ajax alle registers open trekt. Het heeft met 11 in het Olympisch Stadion gelijkgespeeld, doch sedert dien is in het spel van de ploeg een verbetering ingetreden en de uitstekende resultaten tegen de sterkste tegenstanders, zoals Feijenoord, G.V.A.V. (42 in Groningen!), Sheffield United etc., hebben aangetoond hoe de blauw-zwarten juist dan geduchte tegenstanders zijn als zij in sterkste formatie tot hun beste vorm geraken. Wat zal Ajax hier tegenover stellen? Het hangt zeker ook van de samenstelling van de aanval af. Met alle respect voor de invallers, Prins en vooral Swart, vervangen is geen eenvoudige taak. Het maakt overigens wél verschil uit of dit incidenteel geschiedt, of dat men in laatste instantie daartoe geraakt zoals in Groningen, toen het uitvallen van Swart op zichzelf een morele klap betekende. We achten het voorts een eer en een voorrecht voor Ajax dat er zoveel spelers voor vertegenwoordigende elftallen gekozen worden. Ook de leiders van Ajax bekijken dat zo en als het even mogelijk is werken zij zeker gaarne mee. Maar dat neemt niet weg dat met al die extra wedstrijden wel het uiterste van de beste spelers van Ajax gevergd werd en wordt. Op het einde van een zwaar seizoen, DINERS - RECEPTIES - GERENOMMEERDE KEUKEN Leidsekade 90 Telefoon 36221 Amsterdam-Centrum

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 3