AJAX tegen SPARTA M. A. WESSELS Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. OUD PAPIERHANDEL 1*1. M. WCOOCLO n.v. Motorkade 4-5, Telefoon 61091 - 68978, Amsterdam-N. Privé K 2964-3707 Een van de belangrijkste wedstrijden van de dag is de ontmoeting die heden in het Ajax-stadion plaats vindt. Ajax is door de zege in Den Haag op A.D.O. en door de nederlaag van Feijenoord in Groningen met twee punten voorsprong op de eerste plaats beland en, met nog zes wedstrijden voor de boeg en een voor sprong van negen punten op de overige gegadigden voor de vier topplaatsen (behalve Ajax en Feijenoord) is het toch niet aanmatigend als we in alle beschei denheid zeggen dat de vooruitzichten voor Ajax om tenslotte tot de laatste vier te behoren gunstig zijn. Nog vier punten heeft Ajax daarvoor nodig, twee over winningen! Maar er is nog een ander belang óók van bijzondere importance. Ajax zou door zich op de eerste plaats te handhaven, het kampioenschap prolongeren. Voor de derde maal kampioen van Nederland der profs, voor de elfde maal landskampioen sinds in Nederland voetbal wordt gespeeld. Het is een inzet van je welste! Maar voor Sparta staat ook zéér veel op het spel. De grote Rotterdamse club van 't Kasteel van Spangen strijdt met V.V.V., G.V.A.V. en P.S.V. om zich in de eindstand minstens op de vierde plaats te nestelen en zodoende te behoren tot het kwartet dat mag deelnemen aan de Europese nacompetitie. Verder is het van zelf sprekend dat Sparta (dat Feijenoord met 10 versloeg en jongstleden zondag P.S.V. met 42!) er een bijzondere eer in zou stellen nu van leider Ajax te winnen en daarmee dan tevens revanche zou nemen voor de nederlaag die het met 41 leed in dit seizoen op het Kasteel van Spangen. Zo ooit dan zijn het zeer kostbare punten waarvoor hier wordt gestreden. Dat dit competitieslot in de ere-afdeling zo bijzonder spannend is mag wel als bewijs gelden dat de strijd om bij de topvier te behoren in elk geval een gunstige invloed heeft op de laatste en beslissende wedstrijden voor de eredivisie. Ook de spannende strijd tegen de degradatie van de staartgroep van drie is bijzonder interessant. Ook de regeling waarbij er twee'automatisch degraderen en num mer 16 degradatiewedstrijden moet spelen draagt tot de verhoogde belangstelling bij en zal door de competitieleiding stellig voorlopig bijgehouden worden. Ja, Ajax—Sparta is vandaag een big match. Sparta is momenteel weer uit stekend in vorm, de Rotterdammers zijn „geladen" en.zij zullen de Ajacieden voor een zeer zware taak stellen. Véél hangt van de samenstelling van het elftal van Ajax af. Op het ogenblik dat we deze regelen zwart op wit zetten weten we nog niet hoe de aanval zal zijn, of Henk Groot en Keizer weer voldoende hersteld zijn, of Prins niet verhinderd zal zijn, kortom ook bij Ajax weet men nog niet hoe de ploeg zal zijn. Overigens hebben de invallers Cees Groot en Van Ham, oude bekenden die de sporen in het eerste gelid hebben verdiend en die thans bezig zijn Ajax II zo mogelijk! kampioen te maken, het lang niet slecht gedaan, doch in hun huidige vorm is het wel heel moeilijk cracks als Henk Groot en Keizer en eventueel Prins volledig DINERS - RECEPTIES - GERENOMMEERDE KEUKEN Leidsekade 90 Telefoon 36221 Amsterdam-Centrum

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 3