Bellevue AJAX tegen ALKMAAR OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELSn.». Motorkade 4-5, Telefoon 61091 - 68978, Amsterdam-N. Privé K 2964-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. Ajax heeft gedurende het Paasweekeinde tegen Rapid de volle winst binnen gehaald en daarmee is de positie van Ajax weer geducht versterkt, want de zogenaamde „runners-up" wisselen goede en zwakke beurten af met het gevolg dat zij meer en meer afzakken. De strijd om de derde en vierde plaats is interes sant, evenals de strijd tegen de zestiende en zeventiende plaats. Alleen N.O.A.D. is, ondanks een zege tegen Willem II, wel als verloren te beschouwen. Maar in elk geval is er voorlopig spanning en valt niet te ontkennen dat deze voorna melijk ontstaat door de strijd om tot „de grote vier" te behoren en aan de degradatie te ontkomen. Dat Ajax op tweede paasdag slechts met 1—0 van Rapid won is geen bewijs van onproduktiviteit van Ajax. Alleen bewijst het dat uitstekende voetballers zoals bij voorbeeld Swart, geen machines zijn, tevens dat zij, als hen gebleken is dat zij in de strijd met hun directe tegenstanders al te veel risico lopen, zich niet geheel geven, doch pogen te vermijden dat zij geblesseerd worden. Dat is niet alleen hun eigenbelang dat hen zo doet handelen, doch dat is ook het belang van hun club èn van het Nederlands elftal. Het is ontzettend jammer dat een speler als Prins niet over dusdanige zelfbe heersing beschikt. Zijn temperamentvol spel leidt te vaak tot technische overtre dingen die scheidsrechters bestraffen alsof er opzet in het spel is. Hij heeft daar door een minder prettige naam gekregen, waarvan niet alleen hij zelf doch ook Ajax onprettige gevolgen dragen moet. Toch zijn we benieuwd naar de officiële beslissing in verband met het uit het veld zenden van Prins, die (dat is al wel een uitgemaakte zaak) als een arbitrale fout beschouwd moet worden. Ajax haalde de volle buit binnen, maar Feijenoord deed desgelijk en dus blijft Ajax twee punten achterop. Natuurlijk moeten Groot en zijn mannen hun beste beentje voor blijven zetten om Feijenoord alsnog in te halen, óók vandaag. En dat er alle aanleiding is om de gasten van hedenmiddag een warme ontvangst te bereiden moge ook daarin schuilen dat in de Kaasstad, toen het pas gepromo veerde Alkmaar de competitie met uitstekende resultaten begon, Ajax met 20 overwonnen werd. Een Alkmaar dat zich zelf overtrof, een Ajax dat nog niet tot een krachtsontplooing was gekomen waardoor de schitterende positie van het heden verkregen werd. Alkmaar daarentegen zakte af, speelt ook thans vaak nog een uitstekende partij, doch is door inconstant spel toch zo zeer afgezakt dat het thans ernstig met degradatie wordt bedreigd. Het deelt nu nog met Fortuna de vijftiende plaats, doch Van der Hart en zijn mannen zijn tegen het extra wispelturige Willem II vandaag niet geheel kansloos en Ajax kan er dan ook staat op maken dat een met de moed der wanhoop vechtend Alkmaar alles op alles zal zetten om opnieuw Ajax te weerstaan. Feijenoord zal met Sparta korte metten maken, wil Ajax bij blijven dan moet vandaag elke reserve behalve natuurlijk die welke op sportieve basis berust ter zijde gelaten worden, want dat zal tegen een geladen Alkmaar wel nodig zijn. J. HOVEN. DINERS - RECEPTIES - GERENOMMEERDE KEUKEN Leidsekade 90 Telefoon 36221 - Amsterdam-Centrum

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 3