Bellevue AJAX RAPID J.C. tegen OUD PAPIERHANDEL M.A.WESSELSn.v. Motorkade 4-5, Telefoon 61091 - 68978, Amsterdam-N. Privé K 2964-3707 Koopi alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. TJeden middag beleven we dan het tweede deel van de dubbelkamp tussen -tl Rapid J.C. en Ajax. Twee wedstrijden tegen elkaar met twee dagen tussen pauze. Het is wel een krachtsinspanning voor de clubs van de ere-divisie, doch- de maatregel is begrijpelijk, daar het toch ook nu al midden juni wordt alvorens het competitieseizoen achter de rug is. Wij schrijven dit „woordje vooraf" nog voor het eerste treffen in het Sportpark Kaalheide heeft plaats gevonden. De lezer van dit „Officiële Programma" weet hoe tussen Paaszaterdag en Paasmaandag twee etmalen liggen, gedurende welke de drukkerij gesloten moet blijven, zodat het ook onmogelijk is de tot op heden bijgewerkte standen aan te bieden. We geloven, dat dit geen ernstig bezwaar is en zijn overtuigd dat de lezers de wedstrijden van zaterdag zelf wel toevoegen zullen aan de standen zoals die in dit programma zijn gepubliceerd. Het fnaakt een actuele voorbeschouwing niet goed mogelijk, doch de modernste hulpmidde len, radio en televisie, zullen de uitslagen en mogelijk enkele details al wel gebracht hebben, zodat de lezers van dit programma over de wedstrijd van zater dag wel min of meer georiënteerd zijn. In een krachtmeting over twee fronten moeten dus Ajax en Rapid uitmaken wie de sterkste is. Men zal zich herinneren dat Rapid (de volledige naam is Rapid- Juliana-combinatie) de eerste profkampioen van Nederland werd, die opgevolgd werd door Ajax, dat de enige profclub is die de titel tweemaal behaalde. Dat de prestaties van Ajax in dit seizoen die van Rapid overtreffen, wijst de ranglijst wel aan. Ajax behaalde 12 punten méér in 24 wedstrijden en het verschil in doelgemiddelde (Ajax 7841, Rapid 34—35) is ook wel overtuigend. Maar het geeft geen bewijs -dat Ajax beide wedstrijden zal winnen. Vooral op eigen veld pleegt Rapid de tegenstander voor een zeer moeilijke taak te stellen en niemand kan bij voorbaat met zekerheid zeggen wie zal winnen, of juister, wie jongst leden zaterdag heeft gewonnen en wie heden gaat winnen. Het blijft altijd een wedstrijd: verrassingen zijn altijd mogelijk. Een club die Willem II, A.D.O., Elinkwijk, Fortuna en G.V.A.V. in Kaalheide aan de zegekar bond, in Venlo van V.V.V. won en in Kaalheide tegen P.S.V. gelijk speelde, bezit de kracht om ook de sterksten de voet -dwars te zetten. Tegen Ajax heeft Rapid trouwens verschillende goede wedstrijden gespeeld en enkele malen ook gewonnen. Jongstleden zondag 26 maart in Groningen hebben de mannen uit Kaalheide met 40 verloren, doch ook dat is geen richtsnoer. En het feit dat Ajax op die dag in Enschede met 52 won en in -de laatste wedstrijden een bijzondere produktiviteit aan de dag legde is evenmin aanleiding om overtuigd te zijn dat Ajax vandaag voor eigen publiek de twee punten binnenhaalt. Het merkwaardige van de wedstrijd in Enschede is, dat Henk "Groot geen directe bijdrage tot de score leverde. Verblijdend was het feit, dat de jonge DINERS - RECEPTIES - GERENOMMEERDE KEUKEN Leidsekade 90 Telefoon 36221 Amsterdam-Centrum

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 3