Bellevue AJAX FORTUNA tegen OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELS Motorkade 4-5, Telefoon 61091 - 68978, Amsterdam-N. Privé K 2964-3707 Koopi alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. Ajax heeft zondag in Tilburg een goede beurt gemaakt en de hoop verstevigd dat de rood-witten de kracht kunnen opbrengen om het tot „de hoge vier" te brengen, want met alle bezwaren tegen „zweetvoetbal" willen de Amsterdamse voetbalenthousiasten toch wel in de gelegenheid worden gesteld de zeer interes sante wedstrijden om het Europese clubkampioenschap bij te wonen. Eigenlijk is het geheel verkeerd daarvan al te gewagen, want er moeten door alle preten denten voor een plaats bij de Grote Vier in de eindstand nog twaalf wedstrijden worden gespeeld. We kunnen het dus wijsgerig zeggen: er kan nog alles ge beuren, niet alleen met Ajax, doch ook met de overige gegadigden voor de plaats bij de Grote Vier. Maar over de wedstrijd van jongstleden zondag willen we toch nog iets zeggen. Ajax beheerste gedurende de eerste helft de situatie volkomen, Willem II was verre in de minderheid en zeker even sterk als de verkregen voorsprong dat doet uitkomen 4—0 zegt op zich zelf wel genoeg kwam het in de speelwijze tot uiting. Daarom is het voor velen, die de wedstrijd niet bijwoonden, onbegrijpelijk dat Willem II nog tot drie goals is gekomen en Ajax in een uur tijd met nog slechts één treffer genoegen nam. Het is bij een stand van 04 begrijpelijk dat men wat stoom afblaast. Maar dat kan men ook overdrijven. Het komt er nu toch wel op aan hard te zijn! Wat is aanvoerder Henk Groot er in eens weer goed in! Niet prettig voor hem dat men hem nu extra op zijn huid gaat zitten in elke wedstrijd. Hij verstaat de kunst zijn tegenstander te ontwijken wel uitstekend, maar het gaat vaak zo grof toe, dat de zeer kostbare benen van onze topscorer toch gevaar lopen. Fortuna werd zondag door P.S.V. met 50 gekraakt, hetzelfde Fortuna dat in Roterdam tegen Feijenoord gelijk speelde en verdiend had te winnen. Het reken sommetje gaat bij voetbal (gelukkig!) niet op, want als men inderdaad door cal culatie een uitslag schatten kon, zou Ajax dik moeten winnen. We willen Fortuna niet beoordelen naar de harde tegenpartij die P.S.V. was, waarbij hier en daar grote lof was voor de wijze waarop Van Wissen aan Wilkes het spelen belette. Wij 'denken aan de enthousiaste beoordeling van het spel van Fortuna in Rotter dam na hun gelijke spel tegen Feijenoord. Toen was Wilkes de held van de wed strijd en had men ook voor de ploeg als geheel alle lof. We hopen dat het vandaag een goede en aantrekkelijke wedstrijd wordt. Dat we daarbij ook hopen dat Ajax zich de sterkere zal tonen, zal niemand ons euvel duiden. We herinneren er aan dat Ajax in Geleen met 3—2 van Fortuna won en zijn overtuigd dat Van der Hart en zijn mannen alles op alles zullen zetten om uit hun benarde positie op de rang lijst te komen. Maar Ajax mag niet verslappen, deze twee punten zullen de positie van de Amsterdammers wéér sterker maken. Heel Amsterdam hoopt daarop. J. HOVEN. DINERS - RECEPTIES - GERENOMMEERDE KEUKEN Leidsekade 90 Telefoon 36221 Amsterdam-Centrum

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 3