Bellevue AJAX ELINKWIJK tegen OUD PAPIERHANDEL M. A.WESSELS».». Motorkade 4-5, Telefoon 61091 - 68978, Amsterdam-N. Privé K 2964-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. "P)e wedstrijden van jongstleden zondag hebben er toe geleid dat Feijenoord en Ajax een paar punten uitgelopen zijn op de concurrenten van wie speciaal G.V.A.V. en P.S.V. enkele plaatsen afgezakt zijn, zodat Sparta en Rapid hen dreigen te passeren. De weg van 34 étappes is lang en vooral de beslissende wed strijden die nu nog in snel tempo volgen zitten vol voetangels en klemmen, ook van de sterksten. Daarom is het zo verkeerd te vroeg conclusies te trekken. Wie nu al meent dat de strijd om de titel uitsluitend tussen Feijenoord en Ajax gaat, kon wel eens vrij spoedig genoodzaakt worden zijn oordeel te herzien. En heus niet alleen de thans bij het topgroepje, dat vecht om de vier plaatsen welke het deelnemen aan de Europese na-competitie nastreven, behorende clubs vormen een bedreiging voor de twee koplopers. Ook clubs van de middenmoot (G.V.A.V. ondervond het jongstleden zondag weer in de wedstrijd tegen D.W.S.-A.!), zijn als uiterst gevaarlijk te beschouwen en zelfs staartclubs. De prestaties van Elinkwijk hebben al de aandacht getrokken in de laatste weken en eerst recht jongstleden zondag toen Elinkwijk er in Utrecht in slaagde P.S.V. te kloppen. Het is de critici niet ontgaan dat Elinkwijk in uitstekende vorm'is gekomen en een ernstige bedreiging vormt voor iedere tegenstander. TrouwensAjax heeft dat in Utrecht al aan den lijve ondervonden! Ajax heeft het daar niet verder gebracht dan een gelijk spel met 33. Jongstleden zondag tegen P.S.V. waren het vooral Kruin, de aanvalsspeerpunt die tweemaal scoorde en de snelle en zeer gevarieerd spelende rechtsbinnen Sparendam, die het Stadionpubliek zich goed herinneren zal toen hij nog voor Blauw-Wit uitkwam, die uitblonken. Met die twee lenige athleten in de voorhoede beschikt Elinkwijk over een gevaarlijke aanval. Ajax toonde zich zondag vóór de rust heel wat mans tegen het pittige en felle team van N.A.G. Ajax behaalde tenslotte een verdiende zege na een uitstekende eerste helft. Daarna toonde N.A.C. tegen een iets terugvallend Ajax ook héél wat in de mars te voeren. Zoals N.A.C. in die eerste periode na de rust vol be zieling en onverdroten aanpakte was bewonderenswaard. N.A.C. had kennelijk het consigne: Ajax niet komen laten, als men het de Amsterdammers, door eerder bij de bal te zijn onmogelijk maakt hun gevaarlijke combinaties te ontwikkelen, dan is er nog een kans. Dat tegenpunt toonde dat er nog een kans voor N.A.C. was. Maar niet meer toen Van Hoogenhuizen een penalty veroorzaakte en aan voerder Henk Groot doelman De Rijk geen kans gaf. N.A.C. leed tenslotte een nederlaag met 4—1, doch had weinig geluk gehad al was de zege van Ajax on getwijfeld verdiend. Ajax krijgt vandaag een tegenstander zoals N.A.C. na de rust was. Een zware taak voor Henk Groot en zijn mannen! J. HOVEN. DINERS - RECEPTIES - GERENOMMEERDE KEUKEN Leidsekade 90 Telefoon 36221 Amsterdam-Centrum

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 3