ROOD-WIT thuis AJAX RAPIDITAS tegen Seizoen 1960-1961 12 Februari 1961 Prijs 15 ci De wedstrijd van heden voor de beker-competitie van Ajax tegen het Weesper Rapiditas is de laatste ontmoeting van de nationale kampioen in deze groep F, waarin de rood-witten wel enigszins teleur gesteld hebben. Zij wonnen van Zeist, doch verloren in Volendam en daar zij het in de Meer tegen De Volewijckers niet verder brachten dan een gelijk spel, staan zij op het ogenblik in punten gelijk met Volendam. Worden er in deze groep in de resterende twee wedstrijden normale resultaten geboekt, dan gaat Ajax mèt De Volewijckers over naar de volgende ronde omdat het doelgemiddelde beslist en de door Ajax verkregen deelcijfers zóveel beter zijn dan die van Volendam (12—7 tegen 6—9) dat het al zeer abnor maal zou zijn als Volendam het nog zou halen. We zullen ons de moeite sparen om te becijferen hoe hoog Volendam in Zeist wel moet winnen en met welke slechte score Ajax vandaag van Rapiditas zou winnen. Want dat Ajax wint moet toch wel als bij voorbaat vaststaande beschouwd worden. Dat er na de teleurstellende uitslag van de wedstrijd tegen Feijenoord een kleine terugslag zou zijn bij Ajax zou niemand verwonderen. Ajax faalde voor doel en had, bij een normale uitbuiting van de duidelijke scoringskansen, moeten winnen. Men heeft in dit seizoen bij Ajax al verschillende kansen om te scoren gemist, welke in het vorige seizoen zekere doelpunten betekend zouden hebben. Zo gingen niet alleen goals, doch ook punten verloren. Dat het desondanks met de produktiviteit der Ajacieden nog wel losloopt, moge blijken uit de 48 goals vóór in totaal, op dat van Feijenoord na de hoogste score in dit seizoen tot dusverre in de ere-divisie behaald. Ajax is door eigen fouten (slecht schieten) doch óók wel door enige tegenspoed beide punten en in totaal 4 tegen Feijenoord kwijt geraakt, -doch de situatie is, óók wat het kampioenschap betreft, nog geenszins hopeloos en bovendien is er nóg door een tweede, derde of vierde plaats in de eindstand te behalen, nog een deelnemen aan de internationale na-competitie te behalen. We hebben tegen deze na-competitie het bezwaar van het doorspelen gedurende de hele zomer en dat met een ploeg die na al die competitie- en bekerwedstrijden toch heus wel aan een lekkere en niet te korte zomervakantie toe zal zijn. Nu echter definitief is inge schreven,, is het duidelijk dat alle clubs die nog kans hebben de eerste vier plaat sen te bereiken (en dat zijn er minstens acht!) zich tot het uiterste zullen geven. Ajax krijgt nog een zeer zware taak, doch het moet binnen het bereik van de Amsterdamse favorieten zijn dit ideaal te verwezenlijken. Wij hopen dat Ajax deze wedstrijd ernstig zal opvatten, waardoor het óók een aantrekkelijk partijtje kan worden. Voor Rapiditas kan het een nuttige wedstrijd worden. We wensen de huidige representanten van het aloude Rapiditas, dat zo half en half tot de hoof dstedelijke voetbalgemeenschap heeft behoord, een nuttige en prettige wedstrijd. J. HOVEN.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 1