Ajax Feijenoord M. A. WESSELS tegen OUD PAPIERHANDEL lvl. ft. WCJOCLJ n.v. Motorkade 4-5, Telefoon 61091 - 68978, Amsterdam-N. Privé K 2964-3707 Koopi alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. Daar staan ze dan weer tegenover elkaar, de twee groten. Ze hebben beide jongstleden zondag in de alweer gestaan tegen sterke „runners-up" die heel duidelijk gemaakt hebben dat de strijd om :het kampioenschap ook hun volle belangstelling heelt. In eens is het een aangelegenheid geworden waarbij de gehele „bovenste" hellt van acht clubs betrokken zullen zijn met nagenoeg ge lijke kansen. Dat zal een enorme strijd geven, die tweede helft van de compe titie voor de ere-divisie 1960/1961. Als men nu al die voorspellers nog eens zou citeren, die al dachten dat het pussen Feijenoord en Aj ax zou gaan en die aan de volgende zes geen schijn van kans gaven, dan vermoed ik dat menigeen voor zichtiger zal zijn met zijn kansberekeningen. Men zal nog vele topmatches, „moord-partijtjes", beleven alvorens uitgemaakt is wie kampioen van Nederland 1960/1961 zal zijn. Het simpele feit dat Ajax en Feijenoord beiden weer van 'de partij zijn, zoals reeds zo vaak,, dat Ajax nog proberen zal voor de elfde maal kampioen van Nederland te worden en dat voor de derde keer als prof, dat op ziich zelf dwingt respect af. Maar ook Feijenoord zou wel heel graag voor het eerst profkampioen willen worden en voor de zesde keer in totaal. Wat mij van de huidige gang van zaken het meest frappeert is de inzinking bij Feijenoord. De Rotterdammers startten in september als kampioenskandidaat nummer één. Het had enige tijd de schijn dat er geen ander aan te pas kwam als de sterrenploeg uit Rotterdam-zuid. Het leek wel of Ajax helemaal geen kans zou krijgen, doch geleidelijk kwam, na enkele mutaties, de ploeg van Ajax weer beter op dreef. Echter zonder de beste vorm van 1959/1960 te 'bereiken! Nog altijd 'is „de echte cadans" niet terug in het spel van Ajax. De ploeg is in technisch opzicht weer op een respectabele hoogte, doch er ontstaan in de verdediging tegen werkelijk sterke tegenstanders te veel gaatjes en ondanks de op één na hoogste score van de ere-divisie is het spel maar zelden zo produktief als in het vorige seizoen. Soms echter pakt het wel weer eens ouderwets en natuurlijk hopen de aanhangers van Ajax tout Amsterdam! dat dit heden het geval zal zijn. Maar Feijenoord hoopt natuurlijk even fanatiek dat het hier weer zal triomferen in de Meer over het nu nog steeds op eigen veld ongeslagen Ajax. Het zal aan sensatie en vermoedelijk aan spanning niet ontbraken. Moge het een faire strijd worden, waarin deze clubs hun grote naam eer bewijzen! DINERS - RECEPTIES - GERENOMMEERDE KEUKEN Leidsekade 90 Telefoon 36221 Amsterdam-Centrum J. HOVEN.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 3