Bellevue X V. A JA m. V. OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELS Motorkade 4-5, Telefoon 61091 - 68978, Amsterdam-N. Privé K 2964-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. Tegen het bruisend enthousiasme der Volendammers heeft Ajax met zijn com plete ploeg het onderspit moeten delven. Het bijzonder goede heroptreden van Dick Tol met vier treffers was daarbij ook van bijzondere betekenis. Hij zwiepte zijn ploeg op tot de grootst mogelijke krachtsinspanning en tot een vorm, die, als Volendam die weet te bewaren, een herovering van de plaats in de ere-divisie niet denkbeeldig maakt. Ook al bereikte de voorhoede van Ajax niet haar top vorm die mogelijk is, toch heeft deze linie niet gefaald. Vooral het energieke spel van Henk Groot stemt hoopvol, want als hij zijn vorm van het vorige seizoen weer te pakken krijgt, dan zal er nog menig goaltje van zijn voet komen. Was er over de aanval geen speciale reden tot ontevredenheid, de achterhoede had echter een slordige eerste speelhelft, waarbij Pronk's wegwerken bij hoge ballen kort achtereen enkele malen niet voldoende „getimed" was, zodat Tol de kansen kreeg waardoor hij Hoogerman met kopballen vier keer sloeg. Dat Ajax in de slot periode duidelijk het betere voetbal demonstreerde, doet niets af aan het feit, dat Volendams geestdrift loon naar werken kreeg. Voor Ajax is hiermee de bekerkous nog niet af. Het veel betere doelgemiddelde van Ajax maakt dat de rood-witten de volgende ronde toch wel zullen halen. Dat lijkt ons echter zeker: Ajax zal, óók defensief, vandaag sterker moeten spe len om van M.V.V. te winnen. De Maastrichtenaren zijn in de laatste weken best op stoot! Hun gelijke spel tegen P.S.V. wijst daarop nog méér dan de 10—2 voor de beker jongstleden zondag behaald op een onbekend ploegje, V.V.H. '16. De vleu gelspeler Bergholtz is momenteel een bijzonder gevaarlijke aanvalskracht, de grote animator van de Maastrichtse aanval, die ook in Ummels een uitstekende schutter heeft. Overigens is ook Coenen een geduchte kracht. Ajax zal de tak- tische dekking heden geen moment mogen verwaarlozen. Een blik op het programma van heden en op de ranglijst toont dat Ajax niet alleen een moeilijk karwei moet trachten op te knappen. Feijenoord, bij voor beeld, dat V.V.V. te gast krijgt, zal het niet gemakkelijk hebben tegen de stoere Venloërs, die langzaam aan weer tot bij de top doordringen. En G.V.A.V. zal in Enschede ook in de hoogste versnelling moeten springen om daar de Sportclub beide punten te ontnemen. P.S.V. zal zich in het Philips-Sportpark door Rapid wel niet laten verrassen, doch N.A.C. zal bij A.D.O. en Sparta bij Alkmaar heel goed moeten spelen om niet minstens één verliespuntje te moeten incasseren. Als Ajax vandaag zou winnen, zou dat voor de positie zeer gunstig kunnen zijn. Ik mag dit „voorwoordje" toch zeker wel besluiten met mijn beste wensen aan de ploeg van Ajax. Breng vreugde bij je grote aanhang en bij sportief Amsterdam, waarvan je zo'n voortreffelijke vertegenwoordiger bent! J. HOVEN. DINERS - RECEPTIES - GERENOMMEERDE KEUKEN Leidsekade 90 Telefoon 36221 Amsterdam-Centrum

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1961 | | pagina 3