HET LINOLEUMHUIS „de Stam" Het leggen van linoleumvloeren eist vakkennis Vraagt ons deskundig advies Sedert 1909 D. W. DE KRUYFF 8. Zn. Rokin 50, Amsterdam, Tel. 39576 D.W.S.-A.-ers altijd het uiterste. Van Ajax te winnen is een ideaal voor de ™nnhe°va" bet 0lymPisch Stadion. Ook tegen andere tegenstanders doen zij hun best, doch er is nog een verschil tussen zijn best doen en een geestelijke instelling tot uiting te brengen, waardoor alle elf spelers als het ware hun capa citeiten vergroten. Zo speelde D.W.S.-A. tegen Ajax de beste wedstrijd van de tot dusverre gespeelde dertien, terwijl Ajax enigszins onder de vorm bleef die bijvoorbeeld tegen G V.A.V. ontwikkeld werd. Daarom was het gelijke spel van wi£ gehonoreerd 6 ht V3n blauw"zwarten ™erd op de juiste D.O.S heeft tegen P.S.V. niet de door velen verwachte zege behaald en ook ïer werkten mysterieuze krachten mee tot het resultaat van de wedstrijd die Utrechtenaren verloren omdat zij „aangeslagen" werden toen P.S V op for tuinlijke wijze scoorde Over de capaciteiten van D.O.S. behoeft geen twijfel bestaan. De bescheiden plaats op de ranglijst geeft daarvan geen juist beeld D.O.S. is een van de sterksten van de ere-divisie en als Ajax deze wedstrijd wil winnen dan moet de gehele ploeg het voorbeeld van D.W.S.-A. volgen en spelen zoals het tegen G.V.A.V. heeft gedaan. t-peien J. HOVEN. Oostenrijk won in Milaan De Oostemijkers hebben in Milaan met 21 van Italië gewonnen en met ge noegen zagen we deze wedstrijd via de televisie. Wat waren de opnamen bijzon der goed wat ontbreekt het onze Nederlandse filmoperateurs blijkbaar nog aan routine die voor een vrijwel volledig volgen van het spel vereist is. Gelukkig was de commentaar ook niet al te opdringerig. Italië speelde een in technisch opzicht knap spel, doch de minder spectaculair spelende Oostenrijkers speelden taktischer en intelligenter. Hun taktiek was een defensieve met niet drie „verdedigers" doch vier en dus één man minder in de aanval. Deze methode heeft de Oostenrijkers in de laatste tijd overwinningen opgeleverd op Schotland, Noorwegen, Rusland en Spanje! De tweede stopper schakelde voortdurend de Italiaanse middenvoor Brigenti uit. Oude rotten als Hanappi en Stolz waren ondanks het natte veld door hun listig positie-kiezen de Italianen meestal de baas. Maar ondanks deze taktische opstelling had Italië een verdiende zege behaald als de Azuri beter geschoten hadden. J. H. Een succes voor de zuidelijken Qp een klefferig speelveld, prachtig verlicht, heeft het zuidelijke elftal met 7-0 een alleszins verdiende zege op „de Rest van Nederland" behaald. Het is een beste wedstrijd geweest van de geroutineerde cracks van de natio nale ploeg, zoals die in Praag kansloos van de Tsjechoslowaken verloor doch hier van een onsamenhangende tegenstander gemakkelijk won. Er zat geen verband m de ploeg van de Rest waarin de zuiderling van origine, Klaassens, opvallend slecht plaatste, Pronk geen moment in zijn spel kwam en Jongbloed enige glij partijtjes in zijn modderig heiligdom slecht besloot. De rechter vleugel van Ajax was te slap en plaatste te slecht. Van der Linden zag maar geeqp-kans op het goede moment af te geven en te plaatsen, alleen ■SSS&pmhkvI van stam tot meubel, voor meubelen naar Moderne meubelen met fraai uiterlijk en voortreffelijke „zit" Amilerdam, RozengtecM 12, Tel. 30403 - Ferd. Bolilraat 38, Tel. 730349

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1960 | | pagina 4