Bellevue D.W.S.'A. tegen AJAX Motorkade 4-5, Telefoon 61091 - 68978, Amsterdam-N. Groenburgwal 17-19, Tel. 33066, Amsterdam-C. Privé K 2970-3707 OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELS Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. Wéér een top-wedstrijd voor het Amsterdamse voetbal, wéér een wedstrijd waarbij voor beide ploegen zéér veel op het spel staat en waar het karakter van deze plaatselijke ontmoeting spanning en emotie belooft en een uitslag die niemand met zekerheid kan voorspellen. Het feit, dat Ajax de tweede plaats deelt met G.V.A.V., en D.W.S.-A. de der tiende plaats met Alkmaar en Fortuna '54, zegt ten opzichte van het resultaat bitter weinig. Zeker, Ajax is op het ogenblik nog kampioen van Nederland en opnieuw tracht Ajax kampioen te worden. Men is geneigd op te merken: ze kun nen het niet laten. D.W.S.-A. daarentegen moet thans weer eens beschouwd wor den als degradatie-kandidaat, al achten we D.W.S.-A. veel te sterk om gevaar te lopen, al zijn we overtuigd dat het zich weldra van de eigenlijke staartgroep zal distanciëren. Maar ondanks dit grote verschil op de ranglijst, ondanks acht pun ten voorsprong en precies het dubbele aantal goals vóór, voelt geen Ajacied zich zeker op de uitslag en durft iedere aanhanger van D.W.S.-A. hopen en bij velen kan men van vertrouwen spreken! op een overwinning. Juist die opval lende onzekerheid geeft aan deze wedstrijd zo'n bijzonder aspect. Wie beide ploegen verschillende malen in dit seizoen in actie heeft gezien is geneigd tot de volgende conclusie: Ajax heeft een betere voorhoede en D.W.S.-A. een sterkere defensie. Maar zo slecht is de aanval van D.W.S.-A. toch óók weer niet, dat hebben onder anderen Feijenoord en P.S.V. ondervonden. En zo poreus is de verdediging van Ajax ook weer niet dat men er rekening mee moet houden, dat zij tegen de furore van D.W.S.-A. (want daar zal het bij de gastheren niet aan ontbreken!) stellig zal ineen schrompelen. Dat deed Ajax óók niet tegen G.V.A.V.'s felle, doch hyper-nerveuse ploeg, toen die een tijdlang vóór de rust haar top vorm bereikte. Maar dat D.W.S.-A. tegen Feijenoord, en ook tegen P.S.V., met iets meer geluk zou hebben gewonnen, zal Boskamp en zijn mannen hedenmiddag in spireren, want tegen Ajax speelt D.W.S.-A. al sinds jaren met méér wilskracht en hartstocht dan tegen welke andere tegenpartij ook. Maar juist dat is het waaraan ook nu weer de strijd, tussen deze elkaar door en door kennende tegenstanders, zulk een bijzondere attractie verleent dat we, als het nu eens niet regent(!) een record-bezoek voor de competitie in dit seizoen in het Olympisch Stadion tegemoet zien. Het zal weer een in twee kampen verdeeld publiek zijn, want de „neutralen" zinken op zulk een middag in het niet en in de regel kiezen zij tijdens het spel toch nog partij. We hopen ^an harte dat beide ploegen er naar zullen streven voetbal te spelen, zich te onthouden van grofheden en misdragingen, want al is het dan semi-prof-spel, het is sport en de eer en goede naam van het Amster damse voetbal en van de eigen club zijn slechts gebaat bij een eerlijke en cor recte kamp. We hopen dat het een wedstrijd van allure mag worden, goede sportlui waardig. DINERS - RECEPTIES - GERENOMMEERDE KEUKEN Leidsekade 90 Telefoon 36221 Amsterdam-Centrum J. HO VEN.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1960 | | pagina 3