Bellevue AJAX tegen GmVmAmVm OUD PAPIERHANDEL M. A.WESSELSn... Motorkade 4-5, Telefoon 61091 - 68978, Amsterdam-N. Groenburgwal 17-19, Tel. 33066, Amsterdam-C. - Privé K 2970-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. Op een zeer bijzonder tijdstip komt G.V.A.V. naar de oude Meer om te trachten Ajax in eigen huis aan de soliede Groningse zegekar te binden. Beide ploe gen hebben een prachtige zondag achter de rug. G.V.A.V. behaalde in Gro ningen een verdiende zege op de sterke ploeg van P.S.V., Ajax sloeg in goede stijl op overtuigende wijze Sparta op het Spangense Kasteel en m eens hebben beide clubs zich op serieuse wijze gemengd in de strijd om de ereplaats, die weer spannender werd doordat Feijenoord in het Olympisch Stadion tegen D WS-A niet verder kwam dan een gelijk spel. Men ziet het al weer: elke prognostiek betreffende het eindresultaat der competitie is voorlopig een stag in de lucht. Als men bedenkt dat er na vandaag nog 22 wedstrijden volgen, dan zal het er vooral op aankomen wie in de grote en lange eindstrijd de kop koel houdt en de langste adem heeft. Tot het weer veel beter op dreef komen van Ajax heeft in niet geringe mate het weer optreden van Donald Feldmann bijgedragen. Het is merkwaardig hoe men zonder tranen afscheid van hem nam en de keuze van de jonge Petersen, die zelfs aanstonds in het Amsterdams elftal werd gekozen en daarin behoorlijk voldeed, algemeen toejuichte. Doch na zijn goed debuut volgde toch al spoedig een inzinking en op het juiste moment hebben elftalcommissie en coach op Feldmann terug gegrepen, die met twee beste wedstrijden tegen A.D.O en Sparta de linkervleugel vaart en dash bezorgde. Verder blijkt wel dat het de technische leiders van Ajax bovenal op verhoging van het tempo begonnen is Daaraan haperde het inderdaad in de eerste periode en vermoedelijk heeft dat ook tot een, mogelijk tijdelijke, vervanging geleid van Cees Groot. Of Westra de aangewezen aanvalsleider is zal op den duur moeten blijken, de proef heeft in elk geval tot verhoging van het tempo geleid. G.V.A.V. de benjamin van de eredivisie, maakt een imponerend debuut. Dat de Groningers best mee zouden komen in de hoogste afdeling was geen ver rassing, dat zij na elf wedstrijden met een gelijk aantal punten als Feijenoord mede aan de leiding zouden staan had ook de grootste optimist in het Groninger land niet voor mogelijk gehouden. Men is thans over de verrassing heen en duidelijk is door G.V.A.V. aangetoond dat het tot de allersterksten behoort. We zagen G.V.A.V. tegen D.W.S.-A. met 2—2 gelijk spelen, een wedstrijd waarin D.W.S.-A. al bewees tegen de sterksten in topvorm te spelen. Ons imponeerde bij G.V.A.V bovenal de gevarieerde tactiek, het goede kopwerk van de meren deels grote en sterk gebouwde spelers en het ongekunstelde, open (men spreekt tegenwoordig van „directe") spel De dieptepass is een van de gevaarlijkste wapens van de Groningers, wier vorm van week tot week is gegroeid, wier conditie voortreffelijk is geworden. Hun zege op Feijenoord in Rotterdam was een prachtig resultaat; Ajax weet wat het zeggen wil daar te winnen. Ajax weet thans óók welke taak het tegen G.V.A.V. vervullen moet. Onder anderen zal Ajax zich wel terdege rekenschap moeten geven van de briljante conditie der Groningers, waardoor zij tegen het einde hun beste spel kunnen spelen. Alleen een in topvorm spelend Ajax zal in staat zijn, met de enthousiaste ondersteuning van duizenden supporters, het Groningse geweld te weerstaan. J. HOVEN. DINERS - RECEPTIES - GERENOMMEERDE KEUKEN Leidsekade 90 - Telefoon 36221 - Amsterdam-Centrum

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1960 | | pagina 3