Bellevue AJAX A. D. O. tegen OUD PAPIERHANDEL M.A.WESSELS„v. Motorkade 4-5, Telefoon 61091 - 68978, Amsterdam-N. Groenburgwal 17-19, Tel. 33066, Amsterdam-C. Privé K 297O-3707 Koopi alle soorien oud papier tegen de hoogsie prijs. Spec, ingericht voor hei vernietigen van Uw oude archieven. Dij Alkmaar is niet, zoals men in de Ajax-kring gehoopt had, het herstel ge komen van de Ajax-ploeg, die het toch maar bestaan heeft, nog geen half jsiar geleden kampioen van Nederland te worden en die, volgens het oordeel van het eigen erelid, Kick Geudeker, „roem- en kansloos ten onder ging" en die perioden beleefde van kat en muisspel waarbij Ajax de muis was! En dat de ploeg die nagenoeg in gelijke samenstelling en, wat de wijzigingen betreffen, stellig niet verzwakt, in het vorige seizoen een record-score boekte! Het is inder daad een raadsel, waar ook de elftal-commissie en de coach wel niet zo aanstonds raad mee zullen weten. Het doet ons echter met te meer belangstelling naar de wedstrijd van heden en volgende wedstrijden van Ajax uitzien, want dat het herstel komen zal, daarin geloven wij stellig. Er begint, ondanks de zware regenval, al schot in de competitie der semi-profs te komen en wat de ere-divisie betreft zijn er toch wel aanwijzingen dat wat de kop en de staart betreffen Feijenoord sterk favoriet is voor de eerste en Elink- wijk voor de laatste plaats. Wat de overige zestien plaatsen betreffen kan men nog hevige strijd en vele onverwachte resultaten verwachten, hetgeen de attrac tie van de wedstrijden nog zal verhogen. Het gaat immers niet alleen om de eerste en laatste plaats, óók de bezetting van de tweede, derde en vierde plaats in de eindstand kan tenminste als die na-competitie op internationaal niveau nog doorgaat als een zeer sterke stimulans beschouwd worden voor de topgroep en de zestiende en zeventiende plaatsen in de eindstand zijn óók zo prettig niet. Ook de strijd tegen het degradatie-spook kan in sterke mate bijdragen tot span nende en boeiende wedstrijden. We verwachten van de wedstrijd van hedenmiddag ook dat het een spectacu laire partij zal worden. We geloven niet dat Ajax daarbij opnieuw de muizenrol toebedeeld zal worden, doch dat we een Ajax te ziemkrijgen vol strijdlust, opge wekt en doortastend spelende gelijk men dat al zovele jaren van de rood-witten kent. We hebben vertrouwen in dé technische leiding en we hopen dat de spelers de cadans weer te pakken krijgen, die sinds de grote wedstrijd in het Olympisch Stadion, sinds het behalen van de nationale titel, zoek is. Dat de ploeg aan capa citeiten te kort schiet geloven we niet. Het moet een psychologische oorzaak heb ben, waar de lichamelijke conditie óók een rol bij zal spelen. Maar dat zal ver anderen, de oude geest zal weer over de hoofdploeg van Ajax vaardig worden. A.D.O. is een tegenstander waarvan Ajax meestal heeft gewonnen, doch ook enige malen verrassend van heeft verloren. A.D.O. staat er op het ogenblik niet best voor, maar zal zich heus wel herstellen. Dat gunt men in Amsterdam het A.D.O. stellig. Het valt bovendien, van algemeen voetbalstandpunt bekeken, toe te juichen als Den Haag zijn ere-divisieclub behoudt. Wij hopen niettemin en geen A.D.O.-er zal ons dat euvel duiden dat Ajax hedenmiddag het contact met de topgroep herstelt. J. HOVEN. DINERS - RECEPTIES - GERENOMMEERDE KEUKEN Leidsekade 90 Telefoon 36221 Amsterdam-Centrum

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1960 | | pagina 3