Bellevue m xfaMaafK njax Enschede OUD PAPIERHANDEL M.A. WESSELSnv. Motorkade 4-5, Telefoon 61091 - 68978, Amsterdam-N. Groenburgwal 1 7-1 9, Tel. 33066, Amsterdam-C. Privé K 2970-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. v:::: //V SMIT T~\e ploeg van Ajax heeft zondag een lastige klip omzeild, zonder nochtans tot een topvorm te komen. Daarbij is ons oog gericht op de ranglijst van het vorige seizoen dat door Ajax als kampioen met een score van een eind over de honderd besloten werd. Naar onze mening is die topvorm in de tot dusverre ge speelde wedstrijden nog niet bereikt, ondanks het feit dat de ploeg zeker over even zo goede spelers beschikt. Men vraagt zich af: waarom gaat er dan nóg niet meer kracht uit van het elftal van Ajax? De uitstekende aanval is (nóg!) minder schotvaardig dan in het vorige seizoen en af en toe vertoont de defensie gaatjes die in 1959/1960 zeldzamer voorkwamen. Vermoedelijk komt daar nog bij dat enkele tegenstanders scherper dekking leverden dan in het vorige seizoen, scherper èn harder. Niettemin is de stijgende lijn al waarneembaar en is de speelwijze van Ajax ook thans aantrekkelijk. Ajax speelt „voetbal", de jonge ploeg brengt wat een wedstrijd boeiend maakt. Het publiek krijgt waar voor zijn geld. En ontevreden mag men stellig niet zijn als Ajax, na de extra vermoeienis sen en emoties na afloop van het besluit van de competitie in de voorzomer van 1960, nu tóch maar weer op de derde plaats staat en, ondanks de zware klap in het stadion Feijenoord, een doelgemiddelde presenteert dat er zijn mag en dat, wat het aantal goals vóór betreft, alleen door Feijenoord overtroffen wordt. Ajax moet weer onder de sterkeren worden gerangschikt, de ploeg heeft slechts het „laatste zetje" nodig om tot de oude krachtsuitingen te geraken. Hoe zal het vandaag gaan tegen de Sportclub Enschede, de club van Twentes trotse wereldstad in spé en de enige representante van het oosten? Het is typisch dat een bezoeker van de wedstrijden van Enschede tot ongeveer eenzelfde con clusie kwam bij een gesprek dat we onlangs „ergens in Nederland" met hem hadden, als die y/elke we zo juist over Ajax op schrift stelden. „Minstens zo goed als in het vorige seizoen, de defensie eerder sterker doch de aanval minder produktief. De spelers zijn goed genoeg, er hapert echter te veel aan de afwer king der aanvallen." Dat oordeel geldt echter, behalve voor Feijenoord, voor alle ploegen! Men is in Twente teleurgesteld over de prestaties van Enschede tot dusverre, doch men verbaast er zich over omdat men meent dat de Sportclub beter kan. De huidige ploeg van Ajax krijgt het vandaag niet gemakkelijk. Van een kortere of langere inzinking zou Enschede zeker profiteren. Niettemin zijn we overtuigd dat als Ajax de juiste cadans te pakken heeft, met tempo en nauw keurigheid bij het plaatsen, Enschede het hard te verduren krijgt! We zien met belangstelling het „optreden" van het Duitse kanon Rahn tegemoet. Ook wat zijn spel betreft geldt in Twente: als hij los komt dan is er geen houden aan! De Ajacieden zullen hem goed in de gaten moeten houden, of juister: uit de gaten en dus zorgen dat er geen gaten ontstaan die voor Rahn schietkansen betekenen. We hopen op een mooie .wedstrijd, eerlijk en sportief, j HOVEN RAHN DINERS - RECEPTIES - GERENOMMEERDE KEUKEN Leidsekade 90 Telefoon 36221 Amsterdam-Centrum

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1960 | | pagina 3