Bellevue Ajax Willem II tegen OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELSnv. Motorkade 4-5, Telefoon 61091 - 68978, Amsterdam-N. Groenburgwal 17-19, Tel. 33066, Amsterdam-C. - Privé K 2970-3707 Koopt alle soorien oud papier iegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. "VTa het intermezzo van Deurne vraagt dus thans de competitie weer de volle aandacht. Het is maar goed dat de machine weer doordraait. Dat echec met de Toto en die bedriegelijke zege op de Belgen waren heus geen prettige inter mezzi. Maar de ballade om de puntjes brengt telkens nieuwe aspecten vooral waar het element van onzekerheid in zo sterke mate aanwezig is dat de spanning om de uitslag de emotie verwekt die onbewust toch juist de attractie verhoogt. We willen het wel toegeven dat we ons niet gaarne aan een voorspelling wagen, want Willem II is altijd een moeilijke tegenstander voor Ajax geweest. Willem II heeft in het verleden grote wedstrijden in Amsterdam-Oost gespeeld. Willem II was de eerste zuidelijke club die deelnam aan de competitie om het landskam pioenschap, in 1915 was Willem II al landskampioen en twee jaren later werd Ajax voor de eerste maal landskampioen met Go Ahead op de tweede en Wil lem II op de derde plaats. Het huidige Willem II want daar gaat het thans om! heeft zich na een slechte start goed hersteld. Een zege op P.S.V., waarbij Koopal in de laatste minuut de winnende goal scoorde, getuigde duidelijk van de herkregen kracht van de Tilburgers, die zeker te sterk zijn om lang bij de staartgroep te vertoeven. Ajax heeft op diezelfde dag in Utrecht tegen Elinkwijk teleurgesteld. Een gelijk spel was daar het resultaat, dat opnieuw blijk gaf dat Ajax haar beste vorm van het vorige seizoen nog niet te pakken had. Het merkwaardige is dat, ook al vertoont de aanval niet steeds dat snelle en zekere spel waardoor Ajax in 1959-1960 landskampioen en topscorer werd, het voornamelijk aan de verdedi ging ligt dat Ajax nog niet sterker voor de dag komt. Er is natuurlijk nog niets dat er op zou wijzen dat Ajax verder geen rol van betekenis meer zal spelen. Ook voor de elftalcommissie en de trainer is het nog even een zoeken naar de sterkste opstelling en als dan intussen de Grooten hun grote vorm volledig her vinden, dan is een achterstand bij de topgroep gauw genoeg ingelopen. In elk geval verwachten we vandaag in het stadion van Ajax veel spanning en een leuke, boeiende partij. Een gelijk spel zou ons niet verbazen, doch wèl enigszins teleurstellen. J. HOVEN. Amsterdam Dynamo's (Moskou) De Afdeling Amsterdam van de K.N.V.B. onderzoekt de mogelijkheid om einde oktober, als de Moskouse Dynamo's in Engeland gaan toeren, een wedstrijd tegen het Amsterdams elftal tot stand te brengen. Dat wordt dan een licht- wedstrijd in het Olympisch Stadion. DINERS - RECEPTIES - GERENOMMEERDE KEUKEN Leidsekade 90 Telefoon 36221 Amsterdam-Centrum

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1960 | | pagina 3