A J A X P. S. V. Bellevue tegen OUD PAPIERHANDEL M. A. WESSELS Motorkade 4-5, Telefoon 61091 - 68978, Amsterdam-N. Groenburgwal 17-19, Tel. 33066, Amsterdam-C. Privé K 2970-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec, ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. Ajax en P.S.V. zijn op de eerste competitiedag met overwinningen gestart en reeds zijn op de tweede competitiedag beiden gestruikeld. Maar dat struikelen van Ajax was in een fel bewogen wedstrijd in het Feijenoord-stadion, waar de hartstochten van de voor de Rotterdamse club uitkomende spelers op- gezwiept waren en Feijenoords aanval zich zelf overtrof. Toch is de beoordeling in vele bladen wel zeer eenzijdig geweest. Het is zeer begrijpelijk dat de jonge doelman der Ajacieden het met zijn zenuwen te kwaad kreeg, temeer omdat zijn medeverdedigers herhaaldelijk ernstig te kort schoten. Maar het is allerminst onze bedoeling afbreuk te doen aan Feijenoords zege en aan het voortreffelijke voetbal van Moulijn, Schouten en consorten, die hun grote klasse duidelijk demonstreerden. Schouten als rechtsbuiten uitblinkend! Deze voortreffelijke technicus is op elke plaats thuis. Wij stappen af van die wedstrijd, die Ajax zulk een zwaar echec bracht en hopen van harte, dat de ploeg tot een goed herstel mag komen. P.S.V. begon met een zege met 42 in Eindhoven op Feijenoord behaald. Hier was het P.S.V. dat door de faam van zijn tegenstander volkomen „ge laden" binnen de lijnen kwam en door zijn enthousiasme en tempo en tenslotte ook zijn schotvaardigheid de zege bevocht en grote verwachtingen wekte! Maar datzelfde P.S.V. leed in de Baroniestad een nederlaag tegen het met een neder laag van 31 tegen Sparta gestarte N.A.C. en ook hier weer gaf de mentale instelling de doorslag. N.A.C. was véél feller, véél pittiger en enthousiaster dan P.S.V. en het won dan ook met 42. Een voorhoede van N.A.C. zonder Canjels en de aan Feijenoord verkochte Bouwmeester scoorde tegen de be proefde defensie van P.S.V. vier goals. Het was de geestelijke instelling, die N.A.C. zozeer bezielde dat zij een technisch sterkere tegenstander overwon. Ons clubspel in Nederland is nog niet zo hoog gestegen dat het de door mys terieuze krachten verwekte impuls in de sport ontberen kan om te zegevieren. Men begrijpt dat P.S.V. zich vandaag revancheren wil. We herinneren er even aan, dat Ajax in het vorige seizoen hier voor de gewone competitie met 10 moeizaam won en in Eindhoven met 11 gelijk speelde. Voor de na- competitie (u weet wel, die „Extra-Wurst" die zo'n volkomen mislukking werd!) won P.S.V. in Eindhoven en hier werd gelijk gespeeld. Men ziet dus, de ploegen zijn volkomen aan elkaar gewaagd. Of ze in staat zijn wéér een positie aan de kop in de eindstand te veroveren dient afgewacht. Dat ze heden tot een boeiende kamp zullen komen lijkt ons wel zeer waarschijnlijk. Bovenal hopen we dat het een prettige en faire wedstrijd mag worden. Technisch knappe voetballers hebben het niet nodig, dat zij hun tegenstanders door grofheden de loef trachten af te steken. J. HOVEN. DINERS - RECEPTIES - GERENOMMEERDE KEUKEN Leidsekade 90 Telefoon 36221 Amsterdam-Centrum

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1960 | | pagina 3