asmSSSL!^^d* "Wh Wvy// //7?/77^ uw -'.tn de iol0nd'^s het CHEMISCH REIHIGEN VERVEN De Koninklijke Schotse likeur Amsterdam: Van Baerlestraat 19, tel. 722286 Llnnaeusstraat 26, tel. 50011 Amstelveen: Dorpstraat 59, telefoon 4016 Géén na-compeiities meer Het is toch werkelijk bij de konijntjes af! Het simpele feit dat onze semi- profs voor de competitie 34 wedstrijden moeten spelen, plus legio beker-wed- strijden en vriendschappelijke ontmoetingen, verschillenden dan nog boven dien betrokken zijn bij landenwedstrijden, semi-internationale ontmoetingen, stedenwedstrijden etc. en dat men dan nog internationale na-competities wil organiseren. Het getuigt niet van veel sportief begrip en evenmin van organi satorisch inzicht. Men maakt van de spelers machines en afgetobde voetbal maniakken, die als de zomer 1961 goed en wel is aangebroken en ze nog steeds in touw zijn voor hun legio voetbalbazen, er méér dan genoeg van hebben. Er is maar één stelsel dat op dit punt goed is, dat is het Engelse, met een ge sloten seizoen. Willen de clubs elders toeren ondernemen, dan moeten zij dat zelf weten, doch na-competities van ploegen, die beu zijn van voetbal, zullen het publiek niet warm maken. Ook de „voetbalenthousiasten" krijgen er, als de zomer in het land is, genoeg van. Na-competities hebben iets onnatuurlijks, ze kleineren de betekenis van de normale competities, ze getuigen van een zakelijk verkeerd inzicht en bevorderen het verlopen van de publieke belang stelling. Het is te hopen, dat de K.N.V.B. er een stokje voor steekt! J. HOVEN. 15 SeptemberOlympische revanches Op donderdag 15 september a.s. wordt een prachtig sportprogramma afge werkt, waarbij atletiek en wielrennen de hoofdschotel zullen vormen en een hockey-wedstrijd van uitstekend gehalte ditmaal ter aanvulling van de Olym pische topsporten zal dienen. Een interessante variatie op het degelijke voet balmenu dat de hoofdstedelijke sportliefhebbers geregeld voorgeschoteld wordt. il

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1960 | | pagina 2