Bellevue AJAX tegen V. V. V. OUD PAPIERHANDEL M.A, WESSELSn,. Motorkade 4-5, Telefoon 61091 - 68978, Amsterdam-N. Groenburgwal 17-19, Tel. 33066, Amsterdam-C. Privé K 2970-3707 Koopt alle soorten oud papier tegen de hoogste prijs. Spec. ingericht voor het vernietigen van Uw oude archieven. Na het gebruikelijke voorspel van vriendschappelijke wedstrijden en ditmaal ook voor de semi-profs van bekerwedstrijden, neemt thans voor de laatste cate gorie de grote competitie een aanvang. Het zal wel weer zo ongeveer juni worden alvorens de 34 wedstrijden er op zitten en dan rekenen we nog op een vlot beloop. Dat was het vorige jaar zo gunstig door de toestand der velden, dank zij de lange en droge zomer. Thans zijn de vooruitzichten minder gunstig! Ajax heeft het seizoen op niet onbevredigende wijze ingezet, waarbij de zege op de Belgische kampioen, de Diersche Sportclub, bevrediging schenkt. Tot voor korte tijd waren onze sterkste ploegen meestal kansloos tegen de élite van onze zuiderburen, die zoveel eerder het semi-beroepsvoetbal hadden ingevoerd. Daar om was het te waarderen dat Ajax een verdiende zege behaalde, al heeft het vertoonde spel toch nog niet aan de nu eenmaal hoog gespannen verwachtingen beantwoord. V.V.V. is vandaag de gewaardeerde tegenstander van Ajax. De V.V.V. is in het vorige seizoen goed voor de dag gekomen, een tegenstander die in Venlo al zeer moeilijk te bedwingen was, doch ook in uitwedstrijden soms opmerkelijke suc cessen boekte. De Venloërs hebben zo ongeveer dezelfde ploeg van het vorige seizoen en ook de nestor van het elftal Gijs Nass wil het nog een jaartje volhouden, wat een geluk is voor V.V.V., want hij behoort, ondanks zijn veertig jaren, nog tot de uitblinkers en zijn invloed op het moreel van de ploeg is groot. Gijs Nass speelt al 23 jaren achtereen voor de Venlose club. Wij sluiten ons gaarne aan bij de hulde die hem onlangs is gebracht. In een aan hem gewijd artikel lazen we onder anderen dat hij vanaf 1947 aanvoerder is en dat hij nog nooit een waar schuwing van een scheidsrechter heeft gehad. Laat het Amsterdamse publiek hèm heden met een hartelijk applaus begroeten! Aan het eerste elftal van Ajax, dat eveneens in dezelfde samenstelling uit komt waarmee het in het vorige seizoen speelde, wensen we veel succes. Er zul len misschien nog enkele variaties komen en tussen Van Drecht en Hoogerman zal de elftal-commissie nog wel eens aarzelen. De heren Schubert, Potharst en Keizer zullen hun functie, in nauwe samenwerking met de uitstekende en door heel Ajax zeer gewaardeerde coach Vic Buckingham, ook in dit seizoen weer vervullen, waarmee de technische leiding van het elftal in vertrouwde handen is. Wij achten dit stelsel van opbouw van het vertegenwoordigend elftal verreweg te verkiezen bij een volledige decretering van alle bevoegdheden (en van het vele werk dat hem onherroepelijk van zijn hoofdtaak ernstig afleidt) aan de coach. We zijn overtuigd dat Mr. Buckingham dezelfde mening is toegedaan en tevens dat een Elek Schwartz zich gelukkig prijzen zou als hij met een ervaren, strikt objectief trio voor onze nationale ploeg zou mogen samenwerken. Wij geloven dat de ploeg nog altijd iets onder de druk zit van het onprettige besluit van het vorige seizoen met die nacompetitie. Maar eenmaal weer ernstig in actie om het zo goed mogelijk te doen zullen Anderiesen en zijn mannen het hem wel weer doen. Wat dat het wordt wachte men met vertrouwen af. J. HOVEN. DINERS - RECEPTIES - GERENOMMEERDE KEUKEN Leidsekade 90 Telefoon 36221 Amsterdam-Centrum

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1960 | | pagina 3