ROOD-WIT thuis AJAX tegen P.S.V. 15 Juni 1960 X Prijs 10 cent De laatste thuiswedstrijd van Ajax in het seizoen 1959/1960 gaat tegen P.S.V., de ferme Eindhovense cluib, die op zo eervolle wijze de derde plaats in de eind stand van de gewone competitie der ere-divisie inneemt. Met deze ontmoeting is de na-competitie op de wedstrijd Feijenoord—Ajax van aanstaande Zaterdag na ten einde, doch belangrijker is nog dat .men uit de hierbij opgedane ervaringen de lering trekt dat men beter een dergelijke na-competitie achterwege laat. Het publiek voelt er niets voor, kan men veilig zeggen en daar mee is de opzet al mislukt. Overigens zij er nogmaals op gewezen dat de K.N.V.B. hier geen verwijt treft. De clubs .van de ere-divisie hebben deze proef zelf ge wild dus dienen zij ook de consequenties te aanvaarden. Maar hoe men er toe zou willen overgaan de nationale kampioen zo zeer te ontluisteren zal te allen tijde een raadsel blijven. Het vierde treffen in dit seizoen met Feijenoord toonde weer duidelijk aan dat de Rotterdammers van de Overkant een zeer sterke ploeg hebben. En verder gaf die wedstrijd blijk van de onmogelijkheid voor Ajax om opnieuw tot een top prestatie te komen nu het gestelde doel, kampioen van Nederland te worden, op zo fantastische wijze werd bereikt. Afgezien daarvan deed de afwezigheid van Prins en C. 'Groot zich sterk gelden, want dezelfde Bleyenberg, die op Hemel vaartsdag zich zelf overtrof, had nu een bijzonder slechte dag. Bovendien veroor loofden Henk Groot en Jac. Swart zich voor de rust zeer goede scoringskansen te missen, terwijl bovendien doelman Hoogerman een zeer ongelukkige dag had en zeker twee goals had moeten verhinderen. -Maar afgezien van deze bijkomstige omstandigheden speelde Feijenooid een sterke partij die de Rotterdammers verdienden te winnen. We mogen aannemen dat zij deze na-competitie met vlag en wimpel winnen. .Slechts als Ajax van P.S.V. verliest en van Feijenoord wint zou P.S.V. nog met Feijenoord gelijk komen en zou er wéér een beslissingswedstrijd nodig zijn om ook deze miniatuur- competitie tot een beslissing te brengen. Wat was het voor het begin een vlot en technisch vaak aantrekkelijk partijtje tussen Ajax 2 en Feijenoord 2! In beide ploegen speelden bekende figuren mee die ook in het eerste elftal meegespeeld hebben. Het krachtsverschil was met groot doch Ajax werkte de aanvallen na de rust beter af en won daardoor, zij het ietwat geflatteerd, met 5—2. Zaterdagmiddag wordt opnieuw, als voorwed strijd van Feijenoord—Ajax, een partij tussen Feijenoord 2 en Ajax 2 gespeeld, de return wedstrijd Ajax heeft aan een gelijk spel genoeg om kampioen der gehele reserve eerste klasse te worden, doch een revanche der Rotterdammers lijkt me niet onmogelijk, vooral niet als Ajax 2 weer spelers aan het eerste elftal zou moeten afstaan. Wint Feijenoord 2 dan maar weer een beslissingswedstrijd.. We verwachten heden een sterk partijtje van P.S.V. dat zo kranig speelde tegen Feijenoord in Eindhoven (3'3) een halve revanche voor de zware nederlaag d_7) die P.S.V. in het Feijenoord-stadion te incasseren had. Kan Ajax de kracht opbrengen waartoe de ploeg in staat is, dan is \vinnen niet uitgesloten, is de psychische terugslag bij Ajax nog niet overwonnen, dan keert P.S.V. met een overwinning huiswaarts. tiovfw

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1960 | | pagina 1