M gelijkheden E. J. Seihert J. BARZILAY De Bromfietsensaak van Rotter dam-Zuid Voor beter iverk Schoen reparatiebedrijf i. SLOOTER Gaesbeekstraat 41b, Rotterdam-Z., Tel. 75627 De allernieuwste modellen uit voorraad leverbaar Agent van Kaptein-Mobylette, Maxwell H.M.W., Simplex Sachs, Avaros Super 8, Magneet Globemaster Tevens levering van Berini M 21, Solex, Rap, Puch Sportrijwielen, Stofzuigers, Gasfornuizen, alle electrische artikelen Desgewenst regelen wij de betaling met V in ons Nederlandse voetbal betekenen. Welnu, laten wij vertrouwen op een pret tige sportieve krachtmeting en zodoen de hopen, dat ook deze wedstrijd, niet tegenstaande de spanning waaronder hij wordt gespeeld, een stuk propaganda moge zijn voor ons voetbal. 65000 mensen zullen er dan van genieten. Heeft U er wel bij stilgestaan, lezer, wat er zoal voor mogelijkheden voor Ajax en Feijenoord zijn, nu vlak voor de laat ste competitiezondag? De allereenvoudigste is wel, dat Ajax kans ziet vanmiddag van de Rotterdam mers te winnen of op zijn minst gelijk te spelen. Dan zijn de Amsterdammers kampioen en resteren nog slechts de twee wedstrijden voor de nacompetitie tussen de nummers II, 2 en 3. Wint Feijenoord vanmiddag echter, dan zijn er nog legio mogelijkheden. Er moet dan namelijk een beslissings wedstrijd worden gespeeld. Eindigt deze met gelijke stand, dan wordt er vier maal zeven en een halve: minuut ver lengd, tenzij eenvan beide partijen eer der een goal scoort. Eindigt echter de wedstrijd ook na verlenging in een ge lijkspel, dan komen de beide teams nog eens opnieuw in het veld. Wanneer ook deze wedstrijd gelijk ein digt, wordt er wederom ten hoogste 4 x 7^2 minuut verlengd. In de verlenigingen geldt dus, dat wan neer een van beide partijen een goal scoort, daarmee, direkt een. einde aan de wedstrijd komt en de partij, die de goal gescoord heeft, is landskampioen. Na twee beslissingswedstrijden met ver- lengingen zal idan tenslotte het doelge- middelde van de gewone 34 competitie wedstrijden gelden. Welnu, dit is voor Feijenoord nu reeds beter dan voor Ajax, zodat in geval van gelijke spelen in dé beslissingswedstrijden Feijenoord kam pioen is-. Deze competitie is dank zij de inzinking, welke Ajax; heeft moeten doormaken, toch nog elen van de meest spannende van de laatste jaren geworden. Want het kan niet ontkend worden, dat ook de automa tische degradatie van liefst drie teams ertoe heeft bijgedragen, dat de spanning en de competitiesfeer tot het einde toe, en wellicht tot ver daarna beslissings wedstrijden is bewaard gebleven. Het mag dan ook nauwelijks verwon dering wekken, dat men inmiddels reeds heeft besloten ook volgend jaar weer drie eredivisieteams te laten degraderen, hoewel volgend jaar de bestgeplaatste van de drie teams nog de gelegenheid krijgt zich door middel van degradatie wedstrijden met de nummers twee van de eerste divisies, te handhaven. In het verleden was het vaak zo, dat een team maar al te gemakkelijk kampioen werd of zich heel gemakkelijk kon red den uit de bedreigde zone, omdat de tegenstanders de laatste maanden van de competitie weinig 0f geen belang had den bij de uitslag. Deze competitie is het zo, dat iedereen steeds belang bij elke uitslag heeft gehad. De kopgroep heeft altijd bestaan uit de teams Ajax, Feijen oord, P.S.V., N.A.C., V.V.V. en D.O.S. en de rest is nooit zeker geweest van zijn behoud tot voor een enkele week de meeste beslissingen zijn gevallen. Maar ook nu, met de laatste competitiedag voor de boeg zijn er nog altijd zeven Telefoon 1123 7 9 Burg. Hoffmanplein 40 Rotterdamse Handel- en Scheepvaartonderneming Brielselaan 33 - Rotte r d a m -Z. Telefoon 7167 7-71 370 na 18 uur 188.769 Groothandel in nieuwe en oude materialen, touw werk en verslagtouw

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1960 | | pagina 8