van Leeuwen's Glasharde A. ALBLAS AVAROS-DEALER „De Pul" Ook voor Rijwielen, Bromfietsen, Onderdelen en Reparaties PH. WILLEBRANDTS, Nw. Binnenweg 202 Originele gebogen Auto-Ruiten voor alle merken uit voorraad leverbaar Inzetten van ruiten Glasplaten voor meubelen Rotterdam-Zuid - Gaesbeekstraat 43 Telefoon 71372 De stallinghouder van de Parkeerterreinen rond het Stadion Paul Krugerstraat 113 - Rotterdam-Z. hoek P-retorialaan - Telefoon 75959 Hoe ging het in dat betaalde voetbal? in R'dam in A'dam '56/57 7—3 1—0 '57/58 2—3 1—2 '58/59 0—5 3—1 '50/60 4—1 Dit wil dus zeggen, dat de stand van de wedstrijden in het betaalde voetbal ge speeld als volgt is: Ajax F'eij enoord 10 20—14 4 14—20 Feijenoord heeft dus wel wat goed te maken en zoals de zaken nu staan is die mogelijkheid wel degelijk aanwezig Feijenoord is nl. in de running en zij heeft het voordeel van het eigen terrein. Als wij de laatste tien wedstrijden, welke in deze competitie zijn gespeeld, be kijken, dan 'blijkt dat Feijenoord er 9 van heeft gewonnen en één heeft gelijk gespeeld. Geen enkele werd er ver loren. De 19 behaalde punten zijn een prestatie op zich. Ajax won van haar laatste 10 wedstrijden er 6, speelde er 3 gelijk en verloor er één, zodat zij slechts 15 punten verzamelen kon. Weliswaar toch nog een aardig aantal, maar haar voorsprong op Feijenoord ging daardoor verloren en nu is het zo, dat Feijenoord haar nog kan verdringen. Of dat wlerke- lijk gelukken zal, moet dan heden wor den beslist, al zit er bij winst voor Feijen oord altijd nog een beslissingswedstrijd in. Beide clubs hebben er in deze competitie lustig op los gescoord. Ajax heeft een doelgemiddelde van '2,65 1 (109 voor en 41 tegen) en Feijenoord van 2,84 1 (91 voor en 32 tegen). Al heeft Ajax de 100 goals overschreden, Feij enoord's gemid delde is dus toch beter, dank zij de sterke verdediging. Dit succes heeft Feijenoord naast die sterke verdediging toch ook wel enigszins aan haar speelse aanval te danken. Dat beide linies er goed in zijn bewijzen de doelcijfers van de laatste 10 wedstrijden, nl. 407. Nu weten wij wel, dat deze cijfers niets zeggen voor en helemaal geen invloed hebben op de wedstrijd van vandaag. Het zal er helemaal van afhangen wie het initiatief kan nemen, want daarmede zal de mogelijkheid geschapen worden om succes te hebben. Hoe het ook zij, wij hopen op een over winning van onze favorieten, al zal dan een beslissingswedstrijd over het kam pioenschap moeten beslissen. Als wij het lijstje van de topscorers in de Eredivisie bezien dan blijkt het dat de volgende spelers van Ajax en Feijen oord er op voorkomen: H. Groot 38, C. Groot 29, beiden Ajax; C. v. d. Gijp 25, Schouten 24, beiden Feijenoord en Swart 17, Ajax. De rest valt onder de 15 goals. Bovendien leverden zowel Ajax als Feij enoord vele spelers voor het Nederlands elftal, dat woensdag jl. tegen Zwitserland in het veld kwam, nl. van Ajax, H. Groot en Mullervan Feijenoord Pieters Graaf land, Kerkum, Klaassens, Rijvers en Moulijn, terwijl als reserves waren aan gewezen: Van Drecht van Ajax en C. v. d. Gijp van Feijenoord. Het is dus wel duidelijk, dat heden twee ploegen tegenover elkaar staan, die iets Doe je dondertje goed want je zieltje zit er in, „MAAR" doe het in

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1960 | | pagina 5