F pijl1 no ii ril-ij «ix 3 YERSE WAAR Ook in het Stadion verkrijgbaar SPRITSSTUKKEN Eddy Pieters Graafland, de Feijenoord- doelman, die de laatste maanden in een voortreffelijke vorm is en ook woensdag j.l. tegen Zwitserland magnifiek keepers werk liet zien. Nooit zal er een wedstrijd van Feijen- oord tegen Ajax onder zoveel spanning op het programma zijn verschenen als het treffen, dat heden tussen deze twee grootmachten plaats vindt. Ajax en Feijenoord, deze namen zeg gen heel wat in de voetbalwereld. Twee clubs, die zich altijd hebben toe gelegd op goed spel, op aantrekkelijk spel, waarvan velen in de loop der jaren hebben genoten. Niet voor niets hebben deze clubs hun goede naam gekregen en het is slechts te betreu ren, dat er zelfs in de hoogste klasse maar enkele clubs kunnen worden aangewezen, die zich op goed technisch, dus vakbekwaam, spel toe leggen. Teveel clubs zijn er nog die zich door afbraakvoetbal trachten te handhaven. Toen. Feijenoord zich in 1921 in de eerste klasse, toen de hoogste klasse, had ge speeld, had zij nog nooit als tegenstander Ajax gehad. In het eerste seizoen in die eerste klasse zou dat gebeuren. Feijen oord had toen een goed sterkspelend elf tal en zij versloeg U.V.V. met 50, voorts V.O.C. met 04, beide grootmach ten in die tijd. De derde wedstrijd ging thuis tegen Ajax. Toen het eindsignaal klonk was de stand 2—3, maar scheids rechter Boas Sr. had een doelpunt aan Ajax toegekend, hoewel hij ver van het doel stond, terwijl de bal, die van de iat naar beneden sprong, en door keeper Moerman werd opgevangen, de doellijn niet was gepasseerd. Boas gaf toe, dat hij intuitief had gefloten een eervol man, die zijn fouten durft te erkennen en zo won Feijenoord haar protest en werd de uitslag in '22 gewijzigd. Dat was het eerste treffen tussen Ajax en Feijenoord. In die tijd werden er twee eerste klasse afdelingen geformeerd. Zo gebeurde het heel dikwijls, tè dikwijls, dat Feijenoord en Ajax niet bij elkaar werden inge deeld. Van 19211954, de amateurtijd, dus gedurende 32 seizoenen, troffen Ajax en Feijenoord elkaar slechts in 11 sei zoenen voor de competitie, met daar naast 6 seizoenen in de competities om het Kampioenschap van Nederland. Dit was het grote nadeel van de bestaande regeling, want er bleven toch nog 15 sei zoenen over, waarin deze clubs niet tegen elkaar konden spelen. Het toeval wilde, dat Feijenoord en Ajax zich ook in de eerste twee seizoenen in het betaalde voetbal niet met elkaar kon den meten. Maar als dan in 1956 de Ere divisie werd gevormd, wel toen was het dan zover, dat deze Amsterdamse en Rotterdamse cracks elkander regelmatig elk seizoen konden bekampen. GEVESTIGD: ABATTOIR PRIVÉ TELEFOON 115735 Zwaanshals 143 - Rotterdam - Tel. 84815 <4 lijnen) eer orvs maar... VAN (ZOUTLOOS vleesproduct) en andere heerlijke koeken

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1960 | | pagina 3