CHEMISCH REINIGEN VERVEN De Koninklijke Schotse likeur °ndanfc. '8'nde Amsterdam: Van Baerlestraat 19, tel. 722286 Linnaeusstraat 26, tel. 50011 Amstelveen: Dorpstraat 59, telefoon 4016 Burnley kampioen op de valreep Zelden is de Engelse voetbalcompetitie zo spannend geweest als dit jaar, want pas in de allerlaatste wedstrijd, die Maandag j.l. werd gespeeld tussen Manchester City en Burnley, werd over het kampioenschap beslist. Het was Burnley, dat dank zij een 21 zege, nog net met een verschil van één puntje langs Wolver^ hampton Wanderers glipte op de ranglijst! Bijna veertig jaar nadat Burnley het kampioenschap voor het laatst behaalde (in 1921) staat deze oude club dus opnieuw aan de top van het Engelse voetbal! Tom Finney zei Ie er een streep onder Een van de grootste Engelse voetballers van na de tweede wereldoorlog, Tom Finney van Preston North End, heeft een streep onder zijn glorieuze voetbal loopbaan gezet. Hoewel Finney met zijn 38 jaren nog best een poosje mee had gekund, gaf hij er de voorkeur aan op het toppunt van zijn roem te stoppen. Finney, die liefst 76 maal voor Engeland uitkwam (alleen Billy Wright, met 105 maal, overtrof hem nog) was nog altijd een van de mogelijken voor de Engelse ploeg, hoewel hij sedert vijf jaar in zijn club op de voor hem vreemde middenvoorplaats speelde. In Engeland speelde hij zowel rechts- als linksbuiten. Hij was oorspronkelijk rechtsbuiten, maar doordat Engeland destijds voor die positie Stanley Matthews reeds als vaste keus had, haalde men Finney op de linkervleugel. Met 30 doelpunten is hij, samen met de middenvoor Nat Lofthouse, nog altijd topscorer van de Engelse nationale ploeg. En dat zegt voor een vleugelspeler toch wel het een en ander! Finney was niet alleen als voetballer een artist en een technicus, hij werd ook vooral gewaardeerd om zijn sportiviteit en zijn gentlemanship. Hij is de enige, die tweemaal tot „Voetballer van het Jaar" werd gekozen.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1960 | | pagina 2