HET UN OLE UMHUIS Het leggen van linoleumvloeren eist vakkennis Vraagt ons deskundig advies Sedert 1 909 D. W. DE KRUYFF Zn. Rokin 50, Amsterdam, Tel. 39576 wijze op zo'n spectaculair manier getoond heeft en nog toont tot de topclubs van ons land te behoren. Wij willen hieraan geen consequenties verbinden. Een ver gelijking met de programma's van Ajax, P.S.V., Feijenoord en N.A.C. doet ons tot de slotsom komen, dat Ajax de zwaarste taak heeft van het kwartet dat thans als kampioenspretendenten geldt. Wij willen geen huid verkopen van de beer die nog lang niet geschoten is, doch slechts als onze overtuiging uitspreken, dat Anderiesen en zijn mannen alles zullen geven om een zo goed mogelijk resultaat te behalen. Sittardia neemt op het ogenblik de laatste plaats in en krijgt het zeker nog heel zwaar, want het programma van de ploeg uit Sittard wijst weinig gemak kelijke beurten aan. De mogelijkheid om het gevaar nog af te wenden wordt elke week kleiner, omdat nu eens deze, dan weer een der andere staartclubs over winningen boeken. We zagen Sittardia in het Olympisch Stadion met 5—2 sneu velen tegen Blauw Wit, doch de ploeg uit Sittard won er met 3—2 van D.W.S.-A. Men weet het: de kat in nood pleegt rare sprongen te doen en zeker is men er niet van dat de hekkensluiter niet voor een zeer grote verrassing zorgt. We gunnen Sittardia al het goede, doch niet dat het Ajax voor een zelfde verrassing stelt als M.V.V. (overigens toont de zege op Feijenoord met 2—0 dat de Maastrichtenaren niet voor de poes zijn!) heeft gedaan. De nederlaag die het Amsterdams elftal Woensdagavond tegen Rotterdam leed was, afgezien van de minder geslaagde samenstelling van de Amsterdamse ploeg, bovenal het gevolg van het schitterende spel der Rotterdammers. Hun verdediging was er aanvankelijk niet goed in, doch hun aanval was geweldig. Dat kan met een of twee variaties de aanval van Nederland worden. Rotterdam heeft de sterkere spelers, dat wast het water van de zee niet af. Moge het een aansporing zijn voor de Amsterdamse clubs en de spelers persoonlijk evenzeer om zich tot dit peil op te werken! Het lijkt ons een ondankbare taak nog uitblinkers te noemen. Persoonlijk heb ben we al sinds jaren een bijzondere waardering voor Schouten, een fameuse technicus die zeker naast Moulijn in het Nederlands elftal geen slecht figuur zou slaan. Wij willen ook geen zondebokken bij het Amsterdamse elftal aanwijzen. Er waren nog spelers, die goede momenten hadden, doch er was onvoldoende steun van de verdediging en er was geen doelmatig verband. In de tweede helft waren de Amsterdamse verdedigers nergens meer. Die tweede nederlaag is al even raak geweest als de eerste, drie jaren geleden in Rotterdam. We kunnen slechts hopen, dat de les ter harte genomen wordt. Verheugend was, dat er nog 25 mille toegevoegd kon worden aan het Rampen fonds. Het zakelijk doel is in elk geval behoorlijk. De wedstrijd Nederland—België jeugd (het gaat hier om de U.E.F.A.-jeugd, dus jongens van 16 tot 18 jaar) wordt op Woensdag 9 Maart a.s. op het N.A.C.-stadion te Breda gespeeld, aanvang half vijf 's middags. J. HOVEN. Opnieuw een grote nederlaag van het Amsterdams elftal J. HOVEN. Nederland - België jeugd ^2£UBlLECPlNQtCMTlN6 van stam tot meubel, voor meubelen naar jj Moderne meubelen met fraai uiterlijk en voortreffelijke „zit" Amsterdam, Rozengracht 12 Tel. 30403 - Ferd. Bolstraat 38, Iel. 730349

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1960 | | pagina 4