HET Vraagt ons deskundig advies UHOLEUMHUtS Het leggen van linoleumvloeren eist vakkennis Rokin 50, Amsterdam, Tel. 39576 Sedert 1 909 D. W. DE KRUYFF Zn. Een boemerang-actie Bij 'het afsluiten van deze programma-editie stuurt het „Comité van Instellin gen voor overleg inzake Sportprijsvragen" ons de circulaire, welke zij gelijktijdig heeft gestuurd aan alle leden der Staten Generaal, met het doel wettelijk een groot aandeel vastgelegd te krijgen van de opbrengst van de sporttoto. Dit Comité vertegenwoordigt een aantal instellingen welke in een lange reeks van jaren nuttig werk hebben geleverd op hun terrein, doch die hun gebrek aan activiteit endoorde sociale omstandigheden blijkbaar in verschillende gevallen overbodig ge worden bemoeiingen, met één klap goed willen maken door en dat nog wel langs wettige weg gelden afhandig te maken aan de sportbonden en clubs en aan de sport en de lichamelijke opvoeding in het algemeen. Wij kunnen slechts uiting geven aan de verontwaardiging die hierover in de sportwereld heerst. Deze poging tot klaploperij van dit comité zal zeker niet bijdragen tot zijn populariteit. Allen, die het intense belang kennen van de Nederlandse jeugd, verlangen een op rechtvaardige wijze beheerde sporttoto, doch dan een toto van en voor de sport. Dat nuttige instellingen van weldadigheid niet vergeten worden heeft de K.N.V.B. tot dusverre duidelijk getoond. Dat zal ook in de toekomst het geval zijn Maar de praktijk zal bewijzen dat deze onbescheiden en misplaatste actie van het inderhaast geconstrueerde „comité" zich tegen de betrokken verenigingen zelf richt, een boemerang-actie in de ware zin des woords. J. HOVEN. Moskou komt naar Nederland en Feijenoord gaat naar Rusland Het is al weer enige tijd geleden naar wij ontlenen aan „de Sportkroniek" dat Feijenoord een uitnodiging uit Moskou kreeg enkele wedstrijden in Rusland te komen spelen. Aanvankelijk werd daarover in Rotterdam de schouders opge haald: men wilde eerst wel eens nuchter het voor en tegen onderzoeken Dat nuchter onderzoek heeft resultaat gehad: 17 Maart a.s. speelt het stedelijk elftal van Moskou in het Feijenoord Stadion tegen Feijenoord en op 22 Maart in Groningen tegen G.V.A.V. Er staat nog een derde wedstrijd op stapel, doch het is nog niet zeker waar deze zal plaats vinden. Amsterdam bleek wel geïnteresseerd doch heeft nog geen beslissing genomen. Het ligt voorts in de bedoeling, dat Feijenoord in de periode van 18 tot 30 Juli een trip door de Sovjet Unie zal maken met wedstrijden in Moskou, Leningrad en Odessa. Prof. OudGeen kabinetscrisis voor de toto Prof. mr. P. J. Oud heeft in Purmerend, waar hij op een bijeenkomst van de V.V.D. het woord voerde, gezegd, dat hij hoopt, dat de regering niet de kabinets kwestie zal stellen als het totowetsontwerp door de Tweede Kamer behandeld wordt. Prof. Oud huldigde het standpunt, dat het kabinet de beslissing over de totowet geheel over dient te laten aan de volksvertegenwoordiging. Hij toonde zich voorstander van een compromis, maar achtte het niet zeker of dit bereikt kan worden. Amsterdam - Rotterdam voor Rampenfonds De Volewijckers, D.W.V. en D.R.C. hebben het initiatief genomen een wedstrijd te spelen voor het rampenfonds Tuindorp-Oostzaan. Dit initiatief werd over genomen door de Afdeling Amsterdam. De wedstrijd zal Woensdagavond 10 Fe bruari in het Qiytppisch Stadion plaats vinden. van stam tot meubel, pjf voor meubelen naar jfC16 jtcHTI Moderne meubelen met fraai uiterlijk en voortreffelijke „zit" Amsterdam, Rozengracht 12 Tal. 30403 - Feid. Bolstraat 38, Tal. 730349 ^tk/BlLffPiNOtCMTiNO

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1960 | | pagina 5