E. H. B0UHAN Zn. American Hotel Bedden en Meubelen Bij VAN VEEN slaagt iedereen Gesoigneerde keuken American bar Terras Zalen voor diners, vergaderingen en congressen Film-cabine kansen, dat de match onder de nieuwe omstandigheden op het scherm te zien zal zijn in een directe uitzending, lijken nu niet slecht te staan. Aangenomen, dat het stadion uitverkocht zal zijn. Men moet echter wèl het nadeel accepteren, dat de kijkers, die uit de verre provincies komen, gehandicapt zijn bij die door-de-weekse wedstrijden. Per trein kunnen zij de dag van de wedstrijd vaak niet meer thuis komen en ook der auto wordt het „nachtwerk". In het algemeen moet het uitgangspunt zijn, dat zoveel mogelijk landgenoten-supporters, of zij nu in Roodeschool of Vaals wonen, in de gelegenheid moeten zijn de thuiswedstrijden van het Nederlands Elftal te zien. Jan Werker's 250e voor De Spartaan Jan Werker, spil van De Spartaan, zal vandaag, vóór de aanvang van de wed strijd tegen Unitas worden gehuldigd in verband met het feit, dat hij zijn 250e wedstrijd in het eerste team van de roodbroeken zal spelen. Werker, die van zijn elfde jaar af lid is van De Spartaan, speelt reeds 13 sei- zoenen (sinds 1947) in het eerste elftal, waarin'hij eerst de rechtsbackplaats, later de spilplaats bezette. Hoogtepunt in zijn persoonlijke prestatielijst was ongetwijfeld zijn verkiezing in 1952 in het Amsterdamse elftal tegen De Zwaluwen (waar is toch die mooie Tweede Kerstdag-traditie gebleven.'Het hoogtepunt in zijn leven als club man kwam in het seizoen 1957-58, waarin hij met De Spartaan kampioen werd. Trouwens, verleden jaar hadden Werker en zijn mannen dat kunststukje 'bijna herhaald, toen ze pas na twee beslissingswedstrijden de eer aan Gouda moesten Werker is op het ogenblik 31 jaren oud en hij kan dus nog een paar jaartjes mee. De 300 zien we hem nog volmaken. Tot zolang: proficiat! Albert Cuypstr. 110-112-114 Amsterdam Uw adres voor solide Telefoon 727846 Gevestigd sedert 1 895 Grootste sortering eethoeken Achilles werd 65 Donderdag 24 December, was het 65 jaar geleden dat in Assen het eens zo be faamde Achilles werd opgericht. Hoewel de glorie van de Assenaren de laatste amateuristische jaren al knap aan het tanen was en er toen menigmaal tegen het 'degradatiespook gevochten moest worden, is Achilles als club toch altijd een sterke organisatie gebleken, zo'n cluib die door de jaren heen het stempel van die in de oertijd van ons voetbal gesmede kracht bleef dragen. In de eerste jaren van deze eeuw was Achilles geabonneerd op het Noordelijk kampioenschap, dat in totaal elf maal werd veroverd: de eerste maal in 1897, de laatstG ïïicicil in 1939. Tot de meest vooraanstaande spelers van Achilles behoorden ongetwijfeld Willy Westra van Holthe en de latere bondstrainer Karei Kauffman. Bij de invoering van het semi^professionalisme bleef Achilles het amateurisme trouw. Het komt thans uit in de tweede klasse. Een daverende collectie kwaliteitsbromfietsen: BATAVUS - CYRUS - MAGNEET ZUNDAPP - HERCULES/PRIOR - SOLEX vindt U bij de zaak van vertrouwen Deskundige service Alle onderdelen voorradig Willem de Zwijgerlaan 17-19, Tel. 88059 - Service-afdeling: Reinier Claeszenstraat 4 b Amsterdam Leldsepleln 28-30 Telefoon 31600 Telex 11379

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1960 | | pagina 5