HET UMOLEUMHUIS Het leggen van linoleumvloeren eist vakkennis Vraagt ons deskundig advies Sedert 1909 D. W. DE KRUYFF Zn. Rokin 50, Amsterdam, Tel. 39576 Wordt ons voetbal te ruw? T~\e vraag is in de speciale sportpers opgeworpen en aanstonds door de redacteur van Sport en Sportwereld, de heer Geudeker, en door de redacteur van de Sportkroniek, de heer Kuiphof, bevestigend beantwoord. De lezer van deze pro gramma-uitgaven zal herinneren hoe ook wij ettelijke malen constateerden dat het te hard, te grof, te ruw(vult u zelf maar in) toegaat in dit seizoen en dat alleen strenger leiding in eerste instantie dit kwaad beteugelen en verhin deren kan dat 't van kwaad tot erger komt. Ook de dagbladpers is verbolgen over de toenemende ruwheid, vooral in De Volkskrant werd in zeer felle bewoordingen straf voor de boosdoeners geëist. Inderdaad is er volop reden om het ernstige vermaan dat van het bestuur van de K.N.V.B. uitging te onderschrijven. De feiten spreken trouwens een duidelijke taal. Nog nooit eerder zijn er zoveel spelers gewond. „Buiten gevecht gesteld", kan men ook wel zeggen. Onze Am sterdamse clubs kunnen er van meepraten. Er zijn al een stuk of twaalf eerste elftal-spelers van onze semi-profclubs na botsingen op de ziekenlijst geplaatst. We memoreren een en ander in deze programma-uitgave omdat ook het publiek er de dupe van wordt als er grof gespeeld wordt en kneusjes uitgedeeld worden. Het spel wordt er slechter door, de wedstrijden worden minder attrac tief en onwillekeurig ergert de toeschouwer zich als hij ziet dat een speler zijn tegenstander op een wijze aanvalt die niet door de beugel kan. De clubs worden er de dupe van want hun ploegen worden verzwakt en in vele gevallen ontstaat er degradatie-gevaar door het al of niet tijdelijk verlies van eerste elftal-spelers. We hebben ook in het vorige seizoen op dit aambeeld gehamerd en kregen toen zijdelingse critiek van enkele voetbaljournalisten die het volkomen logisch von den dat er zoveel harder gespeeld werd, want het was nu professionalisme! Naar onze mening moet men minstens zo zuinig zijn op zijn profs als vroeger op de amateurs. Wij hopen dan ook dat behalve de scheidsrechters óók de bestuur- deren der clubs meewerken willen, want ook zij kunnen pressie uitoefenen op hun spelers. Laat zij daarbij niet aarzelen de hand in eigen boezem te steken! T"\e goals, daar komt het op aan; tijdens de wedstrijd zijn het de hoogtepunten, -L' na afloop betekenen ze nog meer: punten! Onwillekeurig vraagt men zich af wanneer een wedstrijd zijn hoogtepunt heeft. Vanzelfsprekend is dat nu eens zus dan weer zó, doch het zijn toch heel vaak de laatste minuten die beslissen. Een Duitse sportjournalist, medewerker aan Sport (Zürich) publiceert in dat blad een statistiekje dat veel aandacht trok. Het baseert op een analyse van de wedstrijdverslagen over vier groepen van de „Oberliga", de Duitse hoofdklasse. Tot op de dag waarop hij ophield werden in Zuid, Zuid-West, West en Noord van de hoofdklasse 1173 goals gemaakt en wel als volgt: van de le tot de 15e minuut 179, van de 16e tot de 30e minuut 161, van de 31e tot de 45e minuut 205, van de 46e tot de 60e minuut 187, van de 61e tot de 75e minuut 203 en van de 76e tot de 90e minuut 238. Analiseert men de wedstrijden voor iedere 5 minuten, dan wint de voorlaatste J. H. De laatste minuten zijn het gevaarlijkst! van stam tot meubel, voor meubelen naar jj Moderne meubelen met fraai uiterlijk en voortreffelijke „zit" Amsterdam, Rozengracht 12, Tel. 30403 - Ferd. Bolstraat 38, Tel. 730349

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1959 | | pagina 4