CHEMISCH REINIGEN VERVEN appointment j to H.R.H. I Prins Bernhard der Nederlanden De kunst van incasseren „De Nederlandse voetballer deelt graag eens een extra stootje of duwtje uit, maar wee degene, die hem iets terug durft te doen. Dan is Leiden in last en als de scheidsrechter niet prompt tussenbeide komt, dreigt er oorlog." Aldus scheidsrechter Martens in een Vrije Volk-interview. Inderdaad is er bij velen van onze spelers een tekort aan mentaal incasseringsvermogen bespeur baar. Ook op morele hardheid mogen zij best nog wat nadrukkelijker getraind worden. Deelnemen ol winnen Amsterdam: Van Baerlestraat 19, tel. 722286 Linnaeusstraat 26, tel. 50011 Amstelveen: Dorpstraat 59, telefoon 4016 Blijkens een dagbladverslag heeft de heer Pasman, voorzitter van de Stichting Nederlandse Hippische Sportbond, gezegd, dat naar zijn mening wel degelijk Nederlandse ruiters aan de O.S. van Rome moeten deelnemen „onder het voor behoud dat een redelijke kans op een behoorlijke prestatie aanwezig is" en hij voegde er aan toe, dat dit laatste „zeer moeilijk te beoordelen is". De heer Pasman merkte verder op, dat het voor zijn bestuur de vraag is, of het N.O.C. zich nog wel leiden laat door de gedachte, dat deelnemen belangrijker is dan winnen. Het N.O.C. kan voor zichzelf spreken, maar wij willen graag onze mening geven, dat een Olympisch Comité, tenzij zulks uit voorwedstrijden in de practijk gebleken is, voornamelijk uit indrukken en inlichtingen zich een beeld moet vor men van de kracht der adspirantdeelnemers. En dan is een opmerking als die van de heer Pasman, dat het zeer moeilijk te voorspellen is, of een behoorlijke prestatie zal worden geleverd, van weinig waarde. Het N.O.C. moet „vastigheid" hebben. Men kan niet het weinige geld, dat men heeft, besteden aan de vele kansloze sportmensen, die dolgraag naar Rome willen gaan. Best mogelijk, dat er Nederlandse ruiters zijn, die goed genoeg zijn om hoog te eindigen op de O.S. Maar dan moet dat aannemelijk worden gemaakt. (De Sportkroniek.) naai. dag

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1959 | | pagina 2