UNOLEUMHUIS STAM mm mm mm Het leggen van linoleumvloeren eist vakkennis In Mm m Vraagt ons deskundig advies Sedert 1 909 D. W. DE KRUYFF 8, Zn Rokin 50, Amsterdam, Tel. 39576 vriendschappelijke partijen, onder andere tweemaal een zege op Schalke '04 en een overwinning op G.V.A.V. in Groningen. De trouwe aanhang van Ajax mag niet mopperen! Vandaag krijgt Ajax weer een zeer moeilijk te overwinnen tegenstander in het Haagse A.D.O., dat vooral in de laatste weken geducht komt opzetten. A.D.O. heeft ook in het verleden tegen Ajax menige boeiende strijd gestreden en we nemen aan dat de huidige ploeg der Hagenaars Ajax voor een zware taak zal stellen, ook al geloven we dat een op volle kracht spelend Ajax die taak eervol volbrengen zal. J. HOVEN. Vijf en twintig jaren Ajax-stadion Het is op 9 December een kwart eeuw geleden dat het door een der gelukkig nog actieve, zeer gewaardeerde veteranen van Ajax, de bekende Amsterdamse architect J. Roodcnburgh, gebouwde stadion, feestelijk in gebruik werd genomen. President Koolhaas leidde de feestelijkheden en voerde de regie bij deze plech tige opening, waarna Ajax I aantrad tegen de bekende Stade Frangais (zelf prachtig „behuisd" in het Bois de Boulogne) waarvan Ajax won met 51. Na de glorie van het eerste veld is ook op dit prachtige terrein een luisterijke kwart eeuw beleefd en onder de best mogelijke omstandigheden, met een uitstekende hoofdploeg en lagere elftallen van bijzondere allure, gaat het nu af op de luister rijke viering van het zestigjarig bestaan in het nieuwe jaar. Bravo Sparta! De Rotterdammers hebben het knap gedaan. Ze wonnen Woensdagavond in Bremen, onder uitstekende Duitse leiding, met 3—1 van Gothenburg en schakel den daarmee de Zweden uit, zich van een plaats in de volgende ronde verzeke rende. Heet van de naald heeft Rien Bal zijn indrukken uit Bremen op zijn dui delijk en beknopte wijze weergegeven, waardoor we vernamen dat Sparta heel goed heeft gespeeld (met Bosselaar als uitblinker) en niet alleen goed, doch even eens correct, waardoor de duizenden Bremerkijkers een prettige indruk kregen van het Nederlandse voetbal. Sparta heeft dus evenals Ajax twee jaar ge leden de eerste ronde overleefd en wordt daardoor beloond met een volgend tweetal wedstrijden. De strijd rondom de voetbalpool Op het moment, dat we hier nog even vluchtig terug komen op de wettelijke regeling, die men bezig is te treffen voor de toto, staat het uiteindelijke besluit van de Tweede Kamer nog geenszins vast. De vooruitzichten zijn echter stellig ongunstig, nu is gebleken dat anti-revolutionairen en christelijk-historischen met alle middelen trachten de Kamer een besluit af te dwingen dat fnuikend is voor de toto. Reeds hebben zij de ministeries Drees aan toezeggingen gebonden, welke een normale nationale voetbaltoto onmogelijk maakte, thans blijkt dat dit minis terie waarachtig óók weer gedwongen werd ten opzichte van de voetbalpool zich naar bepaalde wensen van de vier ministers van de kleine minderheid te richten. Daar voorts de huidige P.v.d.A.-oppositie weer hangt aan een van onbegrip ge tuigend rapport van de Wiarda Beekman-stichting is er volop reden tot pessi misme. Of komt er nog een wonder? j. h. Zuid-Amerika en de Europa-Cup Brazilië zal dit jaar voor het eerst wedstrijden om het landskampioenschap beleven. Voordjpï\had het land twee kampioenen, een in Rio de Janeiro en een van stam tot meubel, I t*ff voor meubelen naar ||CI6 OIuNf Moderne meubelen met fraai uiterlijk en voortreffelijke „zit" Amsterdam Rozengracht 12, Tel. 30403 - Ferd. Bolstraat 38, Tel. 730349

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1959 | | pagina 4