HET UNOLEUMHUiS „de Stam" Het leggen van linoleumvloeren eist vakkennis Vraagt ons deskundig advies Sedert 1 909 D. W. DE KRUYFF Zn. Rokin 50, Amsterdam, Tel. 39576 Er dreigt een catastrofe De minister van Justitie heeft het ontwerp loterijwet gereed liggen waarbij de voor de sport en lichamelijke opvoeding en dus voor Neerlands jeugd zo zegen rijk werkende toto een nekslag wordt toegebracht. Opnieuw zal de overheid in Nederland de zorg voor de jeugd opofferen aan politiek gekonkel precies als de vorige regering deed. De beperking van de deelname en van de prijzen en tevens van de wijze van uitbetaling maakt deze toto tot een derde rangs loterijtje. Het zal gedaan zijn met de steun aan de tientallen bonden en duizenden clubs, met de ruime zin van de 1 i. V00r instellmSen van weldadigheid, want op deze basis volgt van zelf sprekend een catastrofale daling van de inkomsten, waardoor al het goede werk (waarondei een aanzienlijk deel van de door de overheid schromelijk verwaar loosde taak) tot een minimum wordt gereduceerd. En dat alles onder het motto democratie en zorg voor de zedelijke volksbelangen. Een pijnlijke triomf voor de schijnheiligheid Toto in gedrang! J. H. „De minister van Justitie zal op korte termijn een wetsontwerp voor wijziging van de Loterijwet indienen," schrijft „de Volkskrant" van Woensdag j.l. Het blad vervolgt: „Hij zal de Kamer voorstellen een nationale sport-toto te stichten waar bij de eerste prijs tot een maximum van 25.000 gulden beperkt blijft. Met dit bedrag heeft de minister kennelijk tot doel gehad de tegenstand voor de toto zo klem mogelijk te houden. Het cijfer ligt namelijk tussen de 50 mille die de Staatscommissie Wiarda als maximum genoemd heeft en de 10 mille welke door een minderheid was voorgesteld. De bewindsman moet rekening houden met ernstige bezwaren van de A.R. en de C.H. tegen de voetbalpool. Bezwaren die voor een niet gering deel berusten op de vrees, dat uitzonderlijk hoge bedragen ten koste van het gezin in de toto gestoken worden. Daarom wil de minister door beperking van de hoofdprijs de toto-drift matigen. Het zal de regering echter niet meevallen, voor het wetsontwerp in deze vorm de goedkeuring van de Kamer te verkrijgen. Twee jaar lang reeds hebben hon derdduizenden Nederlanders voor enkele kwartjes per week hun onschuldig ple zier aan de toto beleefd. Nimmer is een geval bekend geworden van een deel nemer wiens gezin door de voetbalpool ten gronde is gegaan; de gemiddelde inleg per man bedraagt ook thans niet meer dan 1,20 per week; bij de winnaars van hoge prijzen moet de eerste nog gevonden worden, die het geld over de balk ge smeten heeft. De vrees voor overdrijving mist elke grond. De attractie van de pool is juist de grote prijs en voor een poging om hem te grijpen heeft men graag w - J0KP,?r week °Yfr- Beperking van het inleggeld is redelijk; beperking van het prijzenbedrag niet. En zeker niet tot 25 mille, die bij eventuele versnippe ring geen enkele attractie meer biedt en de animo aanzienlijk zal doen afnemen. Deze typisch Nederlandse uitvinding wordt ook in het buitenland nergens toege past en toch is ook daar van geldverkwisting geen voorbeeld van enige betekenis tg noemen. Nederlandse scheidsrechters uit de gratie Nadat bij de acht wedstrijden aldus Sport en Sportwereld - voor de thans gespeeld wordende tweede ronde voor de Europa Cup voor kampioensclubs de leiding was toeyeidrouwd aan scheidsrechters uit Tsjechoslowakije, Italië, Polen, van stam tot meubel, voor meubelen naar Moderne meubelen met fraai uiterlijk en voortreffelijke „zit" Amsterdam, Rozengracht 12, Tel. 30403 - Ferd. Bolstraat 38, Tel. 730349

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1959 | | pagina 4