HET Vraagt ons deskundig advies UHOLEUMHU/S Het leggen van linoleumvloeren eist vakkennis Sedert 1 909 D. W. DE KRUYFF Zn. Rokin 50, Amsterdam, Tel. 39576 Een grote overwinning op een zwakke tegenstander De Oranjeploeg heeft Woensdagavond voor een verrassend begin gezorgd door een slechte dekking in de vierde minuut van de wedstrijd tegen de Noren. Dat leidde tot een overrompeling en een goal, waarvoor men achteraf dankbaar moet zijn. Dat doelpunt gaf de Noren de kracht om geruime tijd stand te houden. De Nederlanders toonden daarna wèl een betere techniek, doch méér dan twee goals bracht hun superioriteit niet op. In de tweede helft werden de Noren overspeeld en was het geen wed strijd meer, doch als het in de eerste minuten niet tot een goal tegen was gekomen, zou het geheel en al een spelletje van kat en muis zijn geweest, nu bleef geruime tijd de illusie van een wedstrijd. Het was duidelijk dat onze achterhoede beter was dan in Keulen en de betekenis van het al of niet meespelen van Rijvers en Moulijn (al is het spel dezer cracks toch niet zo productief als mogelijk móét zijn!) trad ook wel zeer duidelijk aan de dag. Het hangt veel van het tegen spel af wat Rijvers en speciaal Moulijn er van terecht brengen. De enige kans die men tegen deze Feijenoorders heeft, bestaat daarin dat men hen niet spelen laat. Een zeer scherpe en speciale dekking en in hoog tempo pro beren de passes te onderscheppen vóór dat deze hen bereiken. Ik geef natuurlijk onmiddellijk toe dat dit ge makkelijk gezegd doch heel moeilijk te doen is, maar het is de enige kans. Toch was Wilkes de volmaaktste voetballer in onze ploeg, doch een oordeel te geven op F,,<. WM grond van deze wedstrijd en die tegen de Belgen is wel héél moeilijk, al voegen we er aanstonds aan toe dat een rec Keulen ook geen zuivere maatstaf was. was de vergelijking van ons spel met de Zweden door Noorse officials. Zij achtten de Zweden, van wie de Noren met 62 verloren hadden toch sterker. Het was moeilijk te begrijpen waarop ze dat baseerden. Ze wisten het zelf niet goed uit te drukken. Maar het kwam wel daarop neer, dat zij produc tiever speelden en dat het ingrijpen van de verdediging der Zweden sneller en doeltreffender is. Jammer dat Oranje niet tegen Zweden speelt in dit seizoen! J. HOVEN. Een greep uit de geschiedenis van Blauw Wit en Ajax Vijftig jaren geleden! Toen streden Ajax en Blauw Wit voor de eerste maal tegen elkaar. In die tijd organiseerde de A.V.B. (tegenwoordig District Amsterdam K.N.V.B.) jaarlijks het tournooi om het Gouden Kruis. Gespeeld werd op het veld van R.A.P. aan de Kruislaan, ongeveer tegenover de ingang van het huidige Ajax-stadion. De Amsterdamse topclubs R.A.P. en Volharding waren toen al in verval, ze werden door Ajax uitgeschakeld terwijl Blauw Wit over A.F.C en V.V.A. zegevierde. De eindstrijd ging dus tussen Blauw Wit en Ajax. Er waren 1500 toeschouwers, een record in de reeks Gouden Kruis wedstrijden. De ploegen wogen goed tegen elkaar op en na het verstrijken van de normale speeltijd was het nog steeds 0—0Er moest toen verlengd worden. Eerst na een verlenging van van stam tot meubel, l voor meubelen naar „QG 3t<EHtl Moderne meubelen met fraai uiterlijk en voortreffelijke „zit" Amsterdam, Rozengracht 12, Tel. 30403 - Ferd. Bolstraat 38, Tel. 730349

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1959 | | pagina 4