CHEMISCH REINIGEN VERVEN Nóg zo'n vernietigende klap Amsterdam: Van Baerlestraat 19, tel. 722286 Linnaeusstraat 26, tel. 5001 1 Amstelveen: Dorpstraat 59, telefoon 4016 Er is nog een pak slaag uitgedeeld bij het Europese voetbal. Niet alleen Neder land België 9' 1, DuitslandNederland, doch dezelfde dag óók Hongarije- Zwitserland 8—0. We namen er kennis van door uitvoerige verslagen, waarvan dat van Sport (Zürich) mijn bijzondere aandacht had, omdat de schrijver, Henri Schihin, (voorzitter van de internationale sportfederatie, een man die in de gehele wereld voor voetbal op reis was, Zuid-Amerika incluis) tot de beste ken ners van voetbal behoort. Het was kat en muis zoals hij het nog nooit eerder met de Zwitserse ploeg beleefd had. Onze spelers deden „schwerfallig" en veel te langzaam aan tegen de soepele en lenige Hongaren. De eerste goal zat al na 20 seconden, vanaf de aftrap liepen de Hongaren door de „Riegel" heen en zonder dat één Zwitser de bal had aangeraakt, schoot Görocs de bal in het Zwitserse doel. De keeper der Helveten, Schneider, was de eerste Zwitser die de bal aan raakte! Er waren 160 supporters door een reisbureau naar Boedapest (1 millioen 700.000 inwoners) gevlogen, die zich vóór het begin in alle vrolijkheid geuit hadden. Na die 1—0 heeft men deze supporters niet meer gehoord. Het was 6—0 met de rust, toen geloofden de Hongaren het wel. De week tevoren won Duitsland met 4—0 van Zwitserland. Oók met het groot ste gemak, doch toch niet zó overweldigend. Vergelijken is moeilijk, daar de Zwitsers op drie man na een nieuwe ploeg kozen. Schihin vond dat de Hongaarse defensie niet zo zeker was als de Duitse, doch de nonchalance is verklaarbaar. Hij gelooft in een Hongaarse zege, omdat de voorhoede der Hongaren fantastisch was, J. H. Nederland-Noorwegen onder Franse leiding Vóór de interland-ontmoeting Nederland—Noorwegen, die op 4 November in het stadion Feijenoord te Rotterdam wordt gespeeld, zal er geen centrale training meer worden gehouden. De wedstrijd wordt geleid door de Fransman Schwinte, geassisteerd door de heren Devillers en Fauqüembergh.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1959 | | pagina 2