UNOLEUMHUIS „de Stam' S w" JT»UVF, Z, Een duidelijke zege van het voorlopig Nederlands elftal tegen Saarland Goede keepers ^e' 'e99en van linoleumvloeren eist vakkennis tl r* I Vraagt ons deskundig advies Een prachtige avond, half zomers, half herfstig, ideaal om te voetballen en om er naar te kijken. De ploeg zoals Elek Schwartz gekozen had, kwam op Van der Gijp na volledig uit, men heeft geleerd de Saarlanders au serieux te nemen en of ze nu Frans of Duits zijn doet daar geen afbreuk aan. Saarland is dus nu Duits en is te vergelijken met een Brabants of een Zuidhollands elftal, dus een regionale ploeg. Maar ook nu een behoorlijk team en een goede trainingspartner. De overwinning werd in het eerste half uur verkregen toen de Nederlandse ploeg er alles op zette om een behoorlijke voorsprong te krijgen. Het spel, dat toen vertoond werd, was het aanschouwen volkomen waard. De verdediging sloot uitstekend en de aanval bracht het in dat halve uur tot vier goede goals: twee van Van der Linden, één van Wilkes en één van Rijvers. Dat onze ploeg daarna verslapte is niet geheel onbegrijpelijk. De Saar-Duitsers kregen de kans zich te herstellen, waardoor het meer een gelijke strijd werd, minder spectaculair dan gedurende het eerste half uur. Tenslotte wisten de Saarlanders een alleszins verdiend tegenpunt te maken. Hun tactiek, spel in de breedte, was niet verras send genoeg. Wedstrijden als deze zijn dikwijls niet bijster interessant, deze oefenpartij was niet groots, doch zoals gezegd het aanschouwen waard. Typisch is, dat de inval lers (als zodanig kon men Brüll en Bosselaar beschouwen) het minste bevrediging schonken. Van der Linden voldeed uitstekend. We verwachten, dat de volgende ploeg tegen België opgesteld zal worden: Pieters Graafland; Wiersma, Van der Hart en Kuys; Notermans en Klaassens; Van der Kuil, Wilkes, Van der Linden, Rijvers en Moulijn. Zowel Zondag voor zijn club tegen Blauw Wit als nu tegen Saarland, vonden we het spel van Rijvers niet productief genoeg en bij voorbeeld Schouten achten we beter. Rijvers houdt het spel te veel op en lijkt physiek ook iets minder goed dan in het vorige seizoen. Wij vermoeden, dat Notermans, die zeer constant speelt, weer wordt opgesteld, doch van een Van Wissen in topvorm gaat méér uit. En al jaren is Pietje van der Kuil in het oranjehemd vijftig procent sterker dan in zijn club. Dat was zo in Ajax en ook in P.S.V. liet hij nog niet veel bijzon ders zien. En zo zien we dan weer de oude garde tegemoet: géén jeugd, géén ontdekkingen, geen gedurfde compositie. Schwartz is een voorzichtig man, doch hij zal goed doen een reserve-team op te leiden en véél te laten spelen. Als steeds weer dezelfde spelers worden gekozen, dan komt er toch stellig eens een pijnlijke reactie! J. HOVEN. Merkwaardig, Amsterdam heeft altijd goede keepers gehad. We denken aan Jan Schindeler, Jan de Boer, Gerrit Keizer en nog enkelen. Ook thans hebben onze eredivisie-clubs goede keepers: Hoogerman, Van Drecht, Van Heeswijk. En Zondag zagen we voor de eerste maal Heeres bij D.W.S.-A. en hijdeed het stijlvol en hield er een paar moeilijke ballen zeer goed uit, waarbij hij een snelle reactie toonde. We betwijfelen het of een De Munck het hem verbeterd zou hebben. J. H. BÏPJ.if?ir»"cüï!N5 van stam tot meubel, f| voor meubelen naar Moderne meubelen met (raai uiterlijk en voortreffelijke „zit" Amsterdam, Rozengracht 12, Tel. 30403 - Elandsgracht 122, Tel. 39777

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1959 | | pagina 4