E. H. BOUMAN American Hotel Zn. Bij VAN VEEN slaagt iedereen!!! Amsterdam Leidseplein 28-30 Telefoon 31600 - Telex 11379 Gesoigneerde keuken American bar Terras Zalen voor diners, vergaderingen en congressen Film-cabine Dat is verkeerd Van den Berg (wélke Van den Berg? Wèl: Van den Berg van „De Sport kroniek"!) schrijft in het Haagse orgaan: „Er is een punt dat vooral de arbiters uit de bovenste étages van ons voetbal zwaar op de maag ligt en waarin ik het dan tenvolle met hen eens ben: de bijzon der welwillende (om geen onvriendelijk woord te gebruiken) behandeling van delinquenten. Het is niet mijn bedoeling op bevoegde tenen te gaan staan, maar U kunt ervan op aan dat nagenoeg niet één scheidsrechter uit het betaalde voet bal zich kan verenigen met de uitspraken in strafzaken. Het is uiteraard voor een wedstrijdleider bepaald naar om een speler die hij terecht uit het veld heeft gezonden glunder elke Zondag weer in het veld te zien komen met misschien over zoveel tijd een weekje schorsing er tussen door. Want, laat ik hieraan toe voegen: ik heb wel eens een scheidsrechter een buitenspeldoelpunt zien toe kennen of een andere foutieve beslissing zien nemen, maar ik heb nog nooit een speler zien wegzenden die daarvoor niet min of meer in aanmerking kwam. Als een wedstrijdleider na rijp beraad en de heren zijn er vast niet op uit om een speler bij de eerste de slechtste overtreding maar weg te sturen een zo danig besluit neemt, dient dat naar mijn gevoel ogenblikkelijk gevolgd te worden door schorsing." Zeer juist, heer Van den Berg. En een niet malse straf! J. H. Albert Cuypstr. 110-112-114 Amsterdam Uw adres voor solide Telefoon 727846 Bedden en Meubelen Gevestigd sedert 1895 Grootste sortering eethoeken Een verlichte wethouder Dat er nog mensen zijn, die in geestelijk opzicht jaren achter zijn, blijkt uit het verhaal, dat wij hoorden over een kortgeleden gehouden raadsvergadering in een niet nader te noemen gemeente. Bij het debat over het beschikbaar stellen van een crediet voor de aanleg van een voetbalveld sprak één der wethouders als volgt: „Persoonlijk stemmen wij toe, dat in sommige gevallen enige lichaams beweging gewenst is, misschien noodzakelijk is. Maar voor het nemen van lichaamsbeweging is geen georganiseerde sport nodig, want een ieder is vrij over de weg te wandelen, kan dat langer of korter, snel of niet snel doen." (Clubnieuws V.V. Sliedrecht) Een tweede Vorstin (Uit Vredesteins gouden jubileum-uitgave:) De sport is een tweede Vorstin des Volks geworden en ook dat is een verbazing wekkende zaak in de geschiedenis van de laatste halve eeuw. Want was ééns (voor velen) de kroeg niet de enige kans op ontspanning? Méér vrije tijd voor de arbeiders bracht verbetering, tegen veler verwachting in. De jonge mannen begonnen het biljart voor een ander groen „laken" te verlaten. En het bleef niet bij voetbal alleen. Andere takken van sport trokken duizenden aan, meisjes en vrouwen eveneens, de massa werd mens, men streefde hoger: naar 'n gezonde ziel. Een daverende collectie kwaliteitsbromfietsenBATAVUS - CYRUS - MAGNEET - ZUNDAPP - HERCULES/PRIOR - SOLEX vindt U bij de zaak van vertrouwen Deskundige service Alle onderdelen voorradig Willem de Zwijgerlaan 17-19, Tel. 88059 - Service-afdeling: Reinier Claeszenstraat 4 b

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 1959 | | pagina 5